REKLAMA

Dobry rok dla kultury

Grudzień to czas podsumowań. Samorządowcy z pewnością będą podsumowywać mijający rok patrząc na zrealizowane w mieście inwestycje, a my wspólnie z Wojciechem Kołodziejem - dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury przypominamy co takiego w 2018 r., działo się w kulturze.

Powoli zbliża się koniec roku i czas podsumowań - jaki to był rok dla noworudzkiego MOK-u?

Rok, podczas którego do Nowej Rudy przyjechało mnóstwo znanych artystów i zespołów muzycznych (Zbigniew Zamachowski, Grubson, Sławomir, Oddział Zamknięty, De Mono, topowe kabarety). Udało nam się przeprowadzić na dobrym poziomie kluczowe imprezy, z których znane jest nasze miasto na całym Dolnym Śląsku. Cieszy fakt, że cały czas rozwijają się sekcje, które funkcjonują przy Miejskim Ośrodku Kultury. Jeśli dołączymy do tego niezwykle prężnie działający Uniwersytet Trzeciego Wieku, to wyjdzie na to, że z naszych usług cyklicznie korzysta ponad 600 osób.

Największy sukces? Największa porażka? Czego nie udało się zrealizować?

Sukces jest zbiorem tych wszystkich rzeczy, o których wspomniałem powyżej, jeśli miałbym jednak dorzucić wisienkę to będzie nią MOZAIKA i grupa noworudzkich twórców związana z tą Galerią. Galeria funkcjonuje już ponad rok. W jej ofercie przez ten czas można było obejrzeć mnóstwo wystaw artystów lokalnych i spoza Nowej Rudy. Tworzą ją ludzie pełni pasji i miłości do sztuki. Porażką, ze względu na absolutnie szaloną pogodę, mógł okazać się festiwal HIP HOP w dzielnicy Słupiec, jednak został powtórzony w innym terminie i myślę, że wyszliśmy z tego wydarzenia z twarzą. Zdziwił natomiast kompletny brak zainteresowania koncertem na rzecz noworudzkiego szpitala. W wydarzeniu miał wziąć udział SYGID Band - wyjątkowy zespół złożony z wyjątkowych ludzi, na czele którego stoi legendarny profesor Jan Miodek.

Przejdźmy do remontów. Co udało się zrobić w siedzibie MOKu?

Cały czas modernizujemy salki dla dzieci uczęszczających na sekcje. Udało się dzięki pomocy Urzędu Miasta wyremontować schody wejściowe do siedzi by MOKu oraz sanitariaty przy restauracji Rycerska. Priorytetem na przyszły rok jest plac zabaw przy MOKu. W związku z jego planowaną rozbudową i modernizacją złożony został wniosek o pomoc finansową do jednego z ogólnopolskich Banków. Marzeniem jest budowa profesjonalnego studia nagrań w pomieszczeniach podziemnych naszego ośrodka - w tym przypadku tworzony jest wniosek z prośbą o wsparcie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

I na koniec. Wydarzeniem, które Pana zdaniem cieszyło się największą popularnością wśród mieszkańców było?

Międzynarodowy Festiwal Folkloru, „Bieguny Kultury”, festiwal tańca nowoczesnego „Comania”, wydarzenia kabaretowe, premiera filmu „Kler” i... Gala Disco Polo.
Dziękuję za rozmowę

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Dobry rok dla kultury

Obrazek użytkownika Nowak
  • Nowak
  • 24-12-2018

Słabo słabo bardzo słabo !!! Przy takim budżecie takie marne imprezy i żadnych sukcesów w imprezach sportowych ? A i budynki i wystrój przypominają komunę:) Pan dyrektor powinien brać przykład z Gminy od Pani Buczek, tam to się dzieje i sukcesy dużo większe za dużo mniejsze pieniądze!!! Dobrze że do tej gminy Kołodziej się nie dostał bo rządzić widać nie potrafi !!! Burmistrz oczywiście tego problemu nie widzi bo to dobry koleś !!! A zmiany są potrzebne od zaraz !!!

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×