REKLAMA

„Robimy im prezenty pod choinkę”

foto: pixabay.com

Problemy z wodą, a właściwie z licznikami i dużymi dopłatami za nią mają mieszkańcy budynku przy ul. Świdnickiej 31 w dzielnicy Drogosław. Jak mówią, te pieniądze, które płacą są jak prezenty darowane urzędnikom pod choinkę.

A chodzi o różnice pomiędzy zużyciem wody na liczniku głównym, a licznikami w domach. - Na cały blok jest to różnica w kwocie prawie 700 zł na rozliczeniu od 1 stycznia do 30 czerwca. U mnie jest to 72,64 zł – mówi mieszkaniec Piotr Skrzypczak. - No to jak to jest? My robimy im prezenty pod choinkę? Przecież to są duże różnice między wodomierzem głównym, a tym w lokalu – dodaje zbulwersowany mieszkaniec.

Zdunek zobowiązał pracowników

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy prezesa Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Marian Zdunek deklaruje, że zobowiązał pracownika do ponownego sprawdzenia poprawności rozliczenia wody w oparciu o nowe odczyty z wodomierzy, których stany zostaną spisane przez pracowników NTBSu i noworudzkich wodociągów w jednym terminie, czyli w pierwszej dekadzie grudnia 2020 r. - Jeżeli odczyty z wodomierza głównego i z podliczników w lokalach mieszkalnych wykażą różnice, to dokonana zostanie korekta rozliczenia wody za pierwsze półrocze 2020 r. - zapewnia Marian Zdunek. - Istnieją dwie kategorie przyczyn powodujących różnicę pomiędzy odczytem z wodomierza głównego, a sumą odczytów wodomierzy w lokalach mieszkalnych: tzw. z natury pomiaru (różne terminy odczytu poszczególnych wodomierzy), a druga z niewłaściwego użytkowania systemu pomiarowego, czyli nieszczelności urządzeń sanitarnych – twierdzi Zdunek.

Nie chcieli, teraz chcą

Jak się okazuje, NTBS w ubiegłym roku przedstawił lokatorom projekt uchwały dotyczącej wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę instalacji wodociągowej, który nie został jednak wtedy przez właścicieli zaakceptowany. - Projekt tej uchwały został ponownie przedstawiony właścicielom do akceptacji 9 października i został teraz przyjęty pozytywnie - zaznacza Zdunek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): „Robimy im prezenty pod choinkę”

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki. Nowe zachorowania w ciągu ostatnich 24 godzin. Sprawdź ile osób zachorowało 28 listopada. Przez ostatnią dobę w powiecie kłodzkim zmarły 2 osoby.

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Strajk kobiet w Kłodzko. Tym razem pod hasłem: "W imię matki, córki, siostry"

Nowa Ruda, gmina Nowa Ruda, miasto i gmina Radków: wiele wskazuje, że od stycznia będziemy więcej płacić za wywóz odpadów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×