REKLAMA

Tylko trzeba chcieć

W ostatnich dniach wiele się działo więc, z góry przepraszam za troszkę chaosu w moim dzisiejszym komentarzu. Zacznę od szoku i niedowierzania. Nie żyje Bogdan Tarapacki, były przewodniczący rady gminy Nowa Ruda. Nigdy nie zapomnę, jak przychodził do mnie po tym jak wójt Mierzejewska przejęła władzę w Gminie Nowa Ruda i nie dowierzał, co ona wyprawia. Ale może i dlatego w tym wydaniu Gazety Noworudzkiej kondolencje publikuje wójt partnerskiej gminy Somonino, a nie publikuje ich wójt gminy Nowa Ruda, gdzie Tarapacki mieszkał, żył, a przede wszystkim, dla której działał. W każdym razie - mamy o jednego prawdziwego samorządowca mniej. A takich ludzi naprawdę nam brakuje. Gdy jesteśmy przy samorządowcach znowu bardzo poważnie (wbrew temu, jak czasami myśli burmistrz Bednarczyk) chciałbym pochwalić jego spryt. Mierzejewska załamuje ręce, Kiliński mówi o autobusach z Wałbrzycha za rok, a Jan Bednarczyk nic nie mówi tylko informuje, że pozyskał kasę z rządu i od kilku dni wozi pasażerów busami za darmo po gminie Radków, a w przyszłym roku będzie chciał ich przewozić też od siebie do Nowej Rudy. Można? Można. Tylko trzeba chcieć. Teraz na szybko przejdę do kwestii szczepień. Prawie 100 pracowników noworudzkiego szpitala nie zaszczepiło się. Za to zaszczepić się chce większość pracowników naszych lokalnych Ośrodków Pomocy Społecznej. Tylko proszę, nie doszukujcie się w tym reguły, bo na przykład w powiecie ząbkowickim większość pracowników OPS się nie szczepi, a za to w ząbkowickim szpitalu większość się zaszczepiło. I na koniec witamy na naszym redakcyjnym pokładzie Arkadiusza Balcerzaka, który po latach wrócił do pracy w naszej redakcji. Jak widać wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Jest ciepło, miło i nikt nie mówi czego nie wolno pisać.

Komentarze dla artykułu (2): Tylko trzeba chcieć

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

Powiat Kłodzki: Podsumowujemy najważniejsze informacje o szczepieniach. Ile osób z Powiatu Kłodzkiego udało się zaszczepić do połowy stycznia? Sprawdź dane.

Fot. Zieleniec Ski Arena

Stacje narciarskie w Powiecie Kłodzkim podpisały się pod apelem do Jarosława Gowina. Chcą zniesienia obostrzeń na stokach. Jakie podają argumenty?

Fot. KPP Kłodzko

Kłodzko. Mężczyzna chciał skoczyć z okna. Życie uratowało mu dwóch policjantów. Jak im się to udało?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×