REKLAMA

Podwórko Plus?

Dzisiaj tak jak przed tygodniem zacznę od problemu miejsc parkingowych w Nowej Rudzie. Okazuje się, że dyskusja na temat wprowadzenia płatnego parkowania powoduje, że wcale te strefy nie muszą być wprowadzone. W dodatku do miasta może zacząć przyjeżdżać więcej mieszkańców okolicznych miejscowości, a w sezonie również turystów, ktorzy zachęcani bezpłatnym parkowaniem, w naszych sklepach zaczną zostawiać swoje pieniądze. W dodatku jest też szansa, aby obrazy jak po wojnie coraz mniej były kojarzone z Nową Rudą. Jak to zrobić? To proste. Wystarczy tylko trochę samozaparcia, pomysłowości i daru przekonywania. Po pierwsze utworzenie parkingów na podwórkach kamienic - jak choćby ulica Piastów, czy tyły Rynku od strony Królowej Jadwigi. Nawet jeśli z tych parkingów korzystać mieliby tylko mieszkańcy, którzy dzisiaj tego nie robią, bo te podwórka są pełne błota, to i tak odniesiemy sukces, bo po remoncie tych podwórek mieszkańcy zwolnią miejsca parkingowe przy ulicach, gdzie obecnie stawiają swoje auta. Po drugie zapewne oprócz wyłożenia nawierzchni np. kostką, przybedą ławeczki, zieleń, itd. Co więcej, wiele z tych podwórek należy do wspólnot mieszkaniowych, więc wystarczyłoby jakby władze miasta wprowadziły program dotacyjny. Remontujcie podwórko, tworzycie miejsca parkingowe, to zwracamy Wam na przykład połowę kosztów. Myślę, że wiele wspólnot by na to poszło. To jak drodzy radni i burmistrzu? Ruszamy z programem Podwórko Plus?

Komentarze dla artykułu (2): Podwórko Plus?

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

Fot. Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój: Mur w Stawie Zdrojowym będzie trzeba zburzyć i wykonać od nowa. Dlaczego? VIDEO

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Kłodzko: Dokument pokontrolny w sprawie funkcjonowania rodziny zmarłej Hani będzie liczył ok. 600 stron...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×