REKLAMA

Sytuacja jest trudna

Sytuacja jest trudna. Jak trudna? Wystarczy, że powiem o trwających właśnie analizach dotyczących ilości miejsc w naszych kostnicach, np. tej przy noworudzkim szpitalu, bo okazuje się, że mogą nie sprostać zapotrzebowaniu i to już za kilka tygodni. Jak można podsumować ostatni tydzień, tak jednym słowem? Chaos. Ogólnopolskie przepisy wprowadzone na czas pandemii trochę nie odpowiadają pograniczu, gdzie żyjemy. W efekcie w jednym dniu jest 100 osób przebywających na kwarantannie, a innego dnia już 300. Wszystko przez konflikt pomiędzy pracownikami kłodzkiego sanepidu, a strażnikami granicznymi, którzy prowadzą dwie odrębne bazy osób objętych kwarantanną i przekazują je oczywiście osobno policjantom, aby sprawdzali te osoby w ich domach. To nie jedyny problem. Są zalecenia, aby pasażerowie w autobusach nie siedzieli obok siebie, tylko po dwóch stronach. Tymczasem setki ludzi dojeżdżających z Nowej Rudy i okolicznych miejscowości do pracy w podwrocławskich zakładach jeżdżą ściśnięci jeden obok drugiego. Noworudzcy strażacy sprawdzają temperaturę ludziom przekraczającym granicę w Kudowie-Zdroju, choć przyznają, że boją się o własne życie, bo nie mają żadnych kwalifikacji, aby to robić. Są wreszcie informacje od mieszkańców, którzy nie mogą doprosić się rzetelnych informacji na temat tego, czy na przykład zmarła osoba miała koronawirusa, czy zgon nastąpił z innych przyczyn. Jak choćby informacja, że 16 marca pochowana została pani Jadwiga ze Słupca, która miałaby umrzeć w trakcie kwarantanny w kłodzkim szpitalu po powrocie z Niemiec. Tę informację zweryfikowaliśmy i od razu zaznaczam - kobieta nie była chora na koronawirusa. Ale mieszkańcy - i słusznie - mają obawy, pytają się nas, a my urzędników i tak w kółko. Zastanawiam się na koniec, czy miałbym do przekazania Wam jakąś dobrą, optymistyczną informację? I niestety nie ma. Trwajmy.

 

Komentarze dla artykułu (2): Sytuacja jest trudna

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

foto ilustracyjne
pixabay.com

Czy dojdzie do budowy ścieżki rowerowej po pasie granicznym na trasie Radków-Tłumaczów - Krajanów – Bartnica?

Budowa kopalni w Ścinawce Śr. nabiera tempa pomimo, że Andrzej Zibrow nie ustępuje. Pierwsi górnicy już deklarują chęć zejścia pod ziemię. Inwestor zaś pierwsze tony węgla chce wydobyć jeszcze przed tegoroczną Barbórką. Czy się uda? O tym m.in. rozmawiamy z Dariuszem Wojciechowskim, prezesem spółki Nexano Minerals, która buduje kopalnię w Ścinawce Śr.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×