REKLAMA

Ofiary wychodzą z cienia

Polacy mówią o filmie Tomasza Sekielskiego, o księżach pedofi lach. Ten fi lm był potrzebny. Spowodował wstrząs, który powinien nastąpić dawno temu. Ofi ary księży pedofi lii zaczynają wychodzić z cienia, zaczynają mówić o swoich oprawcach i swoim cierpieniu. My piszemy o nich od lat. Nie rozróżniamy, czy są w koloratkach, czy bez. Robimy też coś, co jest najważniejsze w takich sprawach. Przypominamy. W tym tygodniu o duchownym z Ząbkowic Śl., który podrywał 13-latkę, pisząc do niej sprośne sms-y, a wcześniej najprawdopodobniej zmylił trop śledczych, którzy zajęli się najpierw jego kolegą księdzem, a nie nim. Ten rodzynek jest zresztą dobrze znany mieszkańcom Nowej Rudy, bo przed laty mieszkał na plebanii przy ul. Kościelnej w Nowej Rudzie. To tu przygotowywał się do kapłańska. To tu nikt nie powiedział mu, stop - ty nie zostaniesz księdzem. Mijają dwa miesiące prokuratorskiego śledztwa. I co? I nic. Śledczy czekają na ekspertyzy, na podstawie których będą mogli zdecydować, czy księdzu zarzuty się należą, czy też nie. Tymczasem system karania pedofi lów kuleje. Kuleje też system informujący mieszkańców, co się dzieje z pedofi lami, którzy po odsiadce wyroku wychodzą na wolność. Pamiętam, jak dziś gdy przed rokiem Chmielewski z dzielnicy Drogosław wychodzi z wrocławskiego zakładu karnego i wszyscy się zastanawiają, gdzie przebywał przez wiele tygodni. Zresztą do dzisiaj tego tak naprawdę nie wiadomo. Chmielewski, to jedna z wielu takich osób. Przez kilka godzin w sądzie przeglądałem akta jego sprawy i stwierdziłem: on od razu z zakładu karnego powinien trafi ć do zamkniętego ośrodka. Z takich rzeczy, które robił przed odsiadką po prostu się nie wyrasta. Tymczasem jest - niby mieszka w schronisku we Wrocławiu, ale w Nowej Rudzie też był widziany.

 

Komentarze dla artykułu (2): Ofiary wychodzą z cienia

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

foto: pixabay.com

Jest akcja, jest mobilizacja i wspólne działanie. Fundacja zaczytani org. Prowadzi Wielką Zbiórkę Książek, które następnie trafią do placówek medycznych w całej Polsce. W akcję zaangażował się żłobek „Baśniowe Wzgórze” z Ludwikowic Kł.

Trzy osoby przed rokiem zginęły. Jedna przeżyła i zapewniała, że to nie ona kierowała samochodem. Śledczy po miesiącach prowadzonego śledztwa uznali jednak inaczej. Jakub K. trafił za kraty. Na razie na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×