REKLAMA

Puknijmy się wszyscy w głowy

Do soboty, 10 października, codziennie średnio 20 osób przebywało na kwarantannie. Tak było w Nowej Rudzie, Radkowie i okolicznych wsiach. Później było już średnio 70 osób dziennie na kwarantannie i ta liczba ciągle się zwiększa. Niestety będzie przybywać, bo wielu z nas już tak poważnie do koronawirusa nie podchodzi, jak wiosną, gdy cały kraj przez niego zamarł na wiele tygodni. Zwłaszcza młodzi ludzie niewiele robią sobie z obostrzeń, bo twierdzą, że nawet jak będą mieli koronawirusa, to przejdą go bezobjawowo lub jak zwykłą grypę. I nawet jak mają objawy, nikomu tego nie zgłaszają. Zapominają, że mogą zarazić swoich rodziców lub dziadków, którzy mogą przez to umrzeć. W dodatku może się okazać, że nie będzie dla nich ratunku, bo na przykład w naszych szpitalach nie wystarczy respiratorów (na ziemi kłodzkiej jest ich tylko kilkanaście), albo łóżek szpitalnych na oddziałach przeznaczonych dla osób zarażonych. Długo się zastanawiałem, co napisać wszystkim niedowiarkom, również moim znajomym, którzy do sprawy zachorowań podchodzą bardzo lekceważąco, żeby nie powiedzieć szczeniacko i dziecinnie. Więc może trochę przykładów. Nie z Warszawy, Berlina, czy Wrocławia, ale z naszego podwórka. Jak to przeczytacie, proszę pomyślcie, że to może być historia o Waszych rodzicach, dziadkach, czy najbliższych, nieco starszych osobach od Was, którzy koronawirusa nie przechodzą tak lekko, jak młodzi ludzi. Historia sprzed kilku dni. 90-letnia staruszka zarażona covidem z okolic Nowej Rudy. Stan ciężki, wymagała pilnego leczenia w szpitalu. Ale gdzie? Chora jest w karetce, ale nie ma dla niej szpitalnego łóżka w Wałbrzychu. W końcu trafia do świdnickiego szpitala. Może przez Twoją nieodpowiedzialność zarazisz się covidem, a przez Ciebie również Twój tato i mama. I będzie z nimi tak, jak z tym pacjentem, który w niedzielę trafił na polanicki szpitalny oddział ratunkowy. COVID wyżarł mu płuca! Dosłownie. Medycy jeden drugiemu pokazywali zdjęcie patrząc na to z niedowierzaniem. Dlatego puknijmy się wszyscy w głowy - trochę więcej rozwagi.

Komentarze dla artykułu (2): Puknijmy się wszyscy w głowy

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

Fot. Pixabay

Fundacja Kolejowe Przysposobienie Wojskowe ogłasza plebiscyt na wybór lokalizacji, w której może powstać Muzeum Dróg Kolejowych.

Plebiscyt ma wytypować lokalizację dla nowej placówki muzealnictwa kolejowego oraz pozyskanie do współpracy partnerów społecznych (np. działaczy i organizacji lokalnych) i instytucjonalnych (np. jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa).

Przy dźwiękach łyżki uderzanej o garnek spacerowali w poniedziałek protestujący w Kłodzku. Było ich około tysiąca.

W powiecie kłodzkim mamy dziś 3 nowe zachorowania: 2 w gminie Nowa Ruda i jedno w Gminie Bystrzyca Kłodzka - 1

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×