REKLAMA

Działkowicze kontra działkowicze

Noworudzcy radni byli na działkach. Była wizja w terenie i wysłuchanie oczekiwań działkowców w sprawie zmiany organizacji ruchu na drogach miejskich usytuowanych na terenie działek.

- Odbyła się wizja lokalna. Radni obejrzeli sobie nasze drogi. Widzieli jaka jest sytuacja, jak te drogi wyglądają i mieli podjąć decyzję co dalej - mówi Olga Frydrych, prezes zarządu ROD „Jaśmin”. - Drogi są zniszczone. To jest teren górzysty, a w terenie takim wiadomo, jeżeli nawierzchnia jest ruchoma (drobne kamienie), to gdy przychodzi silniejszy deszcz wszystko spłukuje w dół. Poza tym jeżeli często jeżdżą samochody, to ją niszczą i droga ulega szybszej degradacji. Co roku występujemy o to, żeby coś z tymi drogami robić, bo mamy i działkowe drogi, tylko i wyłącznie ogrodowe i mamy drogi miejskie i nigdy nic nie było na nich robione. Nam dali tylko takie kamyki do wysypania na drogi. A gdy przychodzi deszcz, to wszystko rwie w dół - dodaje Frydrych.

Jedni kontra drudzy

- Działkowcy chcą, żeby na drogach wewnętrznych nie jeździć przez cały czas, bo są one mocno niszczone. Są to drogi wąskie. Jak ciągle jeżdżą tam samochody, to piesi nie mogą tamtędy przejść. Zarząd działkowiczów chciał, aby jeździć tymi drogami można było tylko w niektóre dni, ale część działkowiczów jest z kolei tym oburzona - mówi nam Zbigniew Karczewski, radny miejski z komisji porządku publicznego i komunikacji. - Część działkowiczów chce też remontu dróg, które należą do miasta, a miasto na razie nie ma zaplanowanych funduszy na ten cel – dodaje radny. Noworudzki radny Zbigniew Karczewski przyznaje, że komisja zdecydowała, że nie będzie się dalej tą sprawą zajmować. - Zarząd działkowców powinien przeprowadzić takie głosowanie, swoiste referendum wśród wszystkich działkowiczów i zapytać co dalej powinno się w tym temacie zrobić - mówi nam radny Karczewski. - Zarząd zebrał ok. 50 podpisów za tym, żeby ruch samochodowy ograniczyć, a z kolei jak się o tym dowiedzieli inni działkowicze, to w krótkim czasie zebrali ok. 70 podpisów przeciwko tej decyzji. A tam jest ok. 500 działek. Zarząd powinien wszystkich zapytać o zdanie - uważa radny.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Działkowicze kontra działkowicze

Mamy 667 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Od jutra zawieszona zostaje stacjonarna działalność lokali gastronomicznych i restauracji

W powiecie kłodzkim mamy dziś 3 nowe zachorowania: 2 w gminie Nowa Ruda i jedno w Gminie Bystrzyca Kłodzka - 1

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×