REKLAMA

12 lat za trzy śmierci

Trzy osoby przed rokiem zginęły. Jedna przeżyła i zapewniała, że to nie ona kierowała samochodem. Śledczy po miesiącach prowadzonego śledztwa uznali jednak inaczej. Jakub K. trafił za kraty. Na razie na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Jakub K. w piątek, 26 kwietnia, w towarzystwie swojego prawnika pojawił się w kłodzkiej prokuraturze. To tam usłyszał zarzuty od śledczych, którzy po miesiącach śledztwa uznali, że to on kierował samochodem i doprowadził do śmierci trzech młodych osób w wypadku na ul. Słupieckiej w dzielnicy Słupiec. Nieoczekiwane mężczyzna sam przyszedł do śledczych, którzy już wcześniej wydali nakaz jego doprowadzenia. Ci oprócz przedstawienia mu zarzutów wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Sąd Rejonowy w Kłodzku przychylił się do argumentów prokuratury i mężczyzna trafi ł od razu do aresztu. Obrońca Jakuba K., złożył apelację.
- Rozpoznanie zażalenia w sprawie Jakuba K. wyznaczono na 17 maja – informuje Marzena Rusin – Gielniewska, Sędzia Sądu Okręgowego w Świdnicy.
Jakubowi K. za spowodowanie wypadku ze skutkami śmiertelnymi oraz jazdę pod wpływem środków odurzających grozi kara nawet 12 lat więzienia. Śledczy wnioskowali o areszt z uwagi na surową karę, jaka grozi podejrzanemu, a także z obawy na możliwość mataczenia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 12 lat za trzy śmierci

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×