REKLAMA

Chcą pobić rekord wiernych

Trwają obchody 800-lecia Wambierzyc. Kulminacja w sierpniu i we wrześniu. Na którym z wydarzeń, mieszkańcy żyjący z turystów i pielgrzymów zarobią najwięcej? 

W poprzednich latach tradycyjnie najwięcej pielgrzymów odwiedzało Wambierzyce 15 sierpnia, gdy w kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sporo wiernych do wsi nazywanej Dolnośląską Jerozolimą przyjeżdżało też we wrześniu, gdy odbywają się corocznie Diecezjalne Spotkania Młodzieży. W tym roku tę statystykę mogą zepsuć dożynki diecezjalne, które odbędą się pod koniec sierpnia. Znamy już ich wstępny plan. Ich uczestnicy wspólnie wyruszą w korowodzie z nowego parkingu przy ul. Noworudzkiej. Przejdą ulicą Noworudzką, a następnie ks. Michalika, aby dojść na plac przed bazyliką, gdzie zostaną wystawione dożynkowe wieńce z całej diecezji. Część rozrywkową zaplanowano na placu nad boiskiem, gdzie wybudowano w poprzednich latach już specjalną scenę. I to właśnie wtedy Wambierzyce mają przeżyć prawdziwy najazd turystów i wiernych. - Może być ciasno. To może być punkt kulminacyjny tegorocznych obchodów - ocenia Jan Bednarczyk. Burmistrz nie ukrywa, że dzięki tegorocznemu jubileuszowi Wambierzyc chce przekonać pracowników Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei do remontu drogi prowadzącej do wsi. Chodzi o odcinek z Ratna Dolnego (od skrzyżowania) aż do nowego parkingu w Wambierzycach. Na remont tego 1300-metrowego odcinka drogi potrzeba ok. 800 tys. zł. Co prawda remont nie jest przewidziany w tegorocznym budżecie DSDiK, ale nieoficjalnie wiadomo, że pieniądze na wylanie nowego asfaltu mogą się znaleźć po rozstrzygnięciu przetargów na inne remonty i uzyskanych w nich oszczędnościach.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Chcą pobić rekord wiernych

foto: użyczone

Gehenna trwa od kilku lat, a sąsiedzi codziennie zastanawiają się, czy nie wylecą w powietrze. Jak mówią - nie radzą już sobie z tym problemem.

27 października Nową Rudę odwiedzi jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów – Kabaret Młodych Panów. Specjalnie dla naszych czytelników, Panowie odkrywają cząstkę siebie i zdradzają, czym nas już niedługo zaskoczą.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×