REKLAMA

Drogi chodnik

W przyszłym roku do zakładów UMICORE w dzielnicy Słupiec dojdziesz chodnikiem.

Władze miasta finansowo wspomogą zarządcę drogi wojewódzkiej przy jego budowie. Choć roboty nie ruszyły, to już drugi raz miejscy radni dokładają kasę do tej budowy z budżetu Nowej Rudy.
Będzie nowy chodnik w dzielnicy Słupiec, wzdłuż ul. Słupieckiej. Od skrzyżowania z ul. Waryńskiego do zjazdu na teren zakładów UMICORE. Koszt budowy chodnika początkowo szacowano na ponad 177 tys. zł. Połowę pieniędzy, czyli 88 tys. zł zarządca drogi wojewódzkiej miała dostać od władz Nowej Rudy. Tak było jeszcze lipcu.
Będzie drożej
Okazuje się, że władze Nowej Rudy muszą dołożyć więcej niż początkowo planowały. Zarządca drogi, czyli Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu zwróciła się z prośbą o zwiększenie pomocy finansowej. Po wizji w terenie wstępna wycena robót budowlanych wyniosła ok. 200 tys. zł. Wypłata odszkodowań za zajęcie gruntów, gdzie będzie budowany chodnik to wydatek 10-20 tys. zł. A wcześniej trzeba też zrobić projekt, którego przygotowanie pochłonie 70 tys. zł. W efekcie na budowę chodnika potrzeba będzie nawet 300 tys. zł. Władze miasta zatem do budowy chodnika dołożą 150 tys. zł. Tak zdecydowali noworudzcy radni. Jego budowa ma się zakończyć w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Drogi chodnik

foto: pixabay.com

25 stycznia doszło do śmierci w pijalni piwa przy ul. Armii Krajowej w centrum Nowej Rudy. Pomimo to nadal nie ma wyników sekcji zwłok, a tym samym odpowiedzi na pytanie, co się wydarzyło.

foto: pixabay.com

W kuchennej szafce schował 2 kg amfetaminy o wartości ok. 80 tys. zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×