REKLAMA

Jest brakujący milion

Trzy firmy chcą się podjąć remontu basenu przy ul. Fredry w centrum Nowej Rudy. Każda z nich chce więcej, niż zakładały władze miasta, ale najprawdopodobniej uda się wyłonić wykonawcę.

Władze miasta znalazły dodatkowo ponad milion złotych na budowę basenu przy ul. Fredry w Nowej Rudzie - Miasto dołoży do basenu jakieś 10%. Dzisiejsze realia na rynku inwestycyjnym, budowlanym są takie, że często wpływają oferty o 50 czy nawet 100% wyższe. Więc my dołożymy stosunkowo niedużo. Podczas sesji, dokonane zostaną zmiany w budżecie, które pozwolą na podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie budowy - mówił nam burmistrz, Tomasz Kiliński. Władze miasta ogłosiły przetarg. Na budowę basenu przeznaczono ponad 10 milionów złotych. Ofert wpłynęły od trzech firm: spółki MTM Budownictwo z Tarnowa, która wyceniła wykonanie prac na 15 i pół miliona złotych. Spółka ADBOX CONSTRUCTION z Wrocławia chciała ponad 13 milionów 521 zł. Najkorzystniejszą ofertę cenowo złożyła lokalna firma KWADROS należąca do Michała Malika z Nowej Rudy. Przedsiębiorca wykonanie robót wycenił na blisko 12 milionów złotych.
Co zrobi Malik?
Znalezienie dodatkowych pieniędzy na basen w budżecie miasta wcale nie oznacza, że Michał Malik będzie remontował basen. Wykonawca, który złożył najkorzystniejszą ofertę zostanie wezwany do uzupełnienia dokumentów. Jeżeli to zrobi, dopiero wtedy władze miasta podpiszą z nim umowę. Jeżeli tego nie zrobi, władze Nowej Rudy ogłoszą nowy przetarg.
Basen z prawdziwego zdarzenia
Jak zapowiada burmistrz, ma to być ostatnie lato bez basenu. Na budowę nowoczesnego, otwartego basenu przy ul. Fredry władze miasta pozyskały 6 mln zł dofinansowania. - Nasz wniosek znalazł się wśród kilku najlepszych w Aglomeracji Wałbrzyskiej, dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej - przypomina burmistrz Kiliński. Basen, który powstanie to przede wszystkim 3 niecki basenowe, w tym jedna płytka dla najmłodszych, wieża, boisko do piłki plażowej, szatnie, natryski, budynek sanitarno-szatniowy z częścią gastronomiczną, rozbudowany parking oraz elementy małej architektury - huśtawki, czy stoły do tenisa stołowego.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Jest brakujący milion

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Architekci z Krakowa zaprojektują bożkowskie przedszkole.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×