REKLAMA

Dachów przecieka coraz mniej

foto ilustracyjne pixabay.com

Trwają lub zmierzają ku końcowi remonty w 30 budynkach, którymi zarządza Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Odnawiane są w szczególności budynki mieszkalne przy ul. Piastów, Wąskiej, Świdnickiej, Sokola, Akacjowej, Kolejowej, Kościelnej w Nowej Rudzie oraz na terenie Jugowa i Ludwikowic Kł. - Szacujemy, iż na te remonty wydamy do końca tego roku ponad 7 milionów złotych, przy około 50 procentowym udziale budżetu miasta - mówi Marian Zdunek, prezes NTBSu. Ale nie tylko są robione kompleksowe remonty. - W ostatnich dniach przystąpiliśmy do remontu dachów w budynkach komunalnych przy ul. Stara Droga 55 w Drogosławiu, przy ul. Kwiatkowskiego 27 w Słupcu oraz ul. Fredry 49 w centrum - wymienia Zdunek. W kolejnych tygodniach remont ma się rozpocząć w budynkach przy ul. Starą Drogę 9 i Miedzianka 5 w Drogosławiu. Wykonawcą robót jest firma „Alpin-Bud” z Nowej Rudy. Dostanie za to 450 tys. zł jeśli remont zakończy się do końca 30 października.
Remont pustostanów
Na początku sierpnia rozstrzygnięto też przetarg na remonty pustostanów w budynku przy Rynek 3. Łącznie wyremontowanych zostanie 7 mieszkań za 250 tys. zł. Wykonawcą jest firma X-BUD należąca do Pawła Skolmowskiego z Nowej Rudy. Dostanie kasę jeśli z remontem wyrobi się do 5 grudnia.
Wymiana okien
Na wymianę czeka 125 okien za 118 tys. zł. Pracownicy NTBS -u szacują, że jeszcze we wrześniu okna w budynkach zostaną wymienione. Tu wykonawcą prac jest firma Pawła Kohlschreiber z Walimia. - Zrobimy to zarówno w budynkach wspólnot mieszkaniowych, jak i w budynkach komunalnych, w których zakończone zostały remonty kapitalne oraz tam gdzie aktualnie trwają. Dotyczy to również budynków do remontu których przystąpimy w niedługim czasie - zapowiada Marian Zdunek.
Gaz dla mieszkańców
Na przestrzeni ostatnich 8 miesięcy doprowadzono gaz do 6 budynków wspólnot mieszkaniowych w centrum miasta i 2 w dzielnicy Słupiec. - Łączna wartość wykonania instalacji gazowej w tych budynkach to 400 tys. zł - wylicza prezes Zdunek. - Jeszcze w tym roku zostaną wykonane przyłącza gazowe do 8 budynków w centrum i Słupcu, a źródłem ich finansowania będą kredyty i fundusze własne wspólnot mieszkaniowych oraz pochodzące z budżetu miasta - zapowiada prezes. Kolejne 400 tys. zł w tym roku wydano na: usuwanie awarii, roboty zduńskie i elektryczne, usługi kominiarskie, wykonanie dokumentacji oraz roboty hydrauliczne.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dachów przecieka coraz mniej

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×