REKLAMA

Nie zabierajcie nam dziecięcego

- Wszyscy mamy dzieci i wnuki. Nie pozwólcie zamknąć oddziału dziecięcego - m. in. takiej treści apele porozwieszane są na tablicach ogłoszeniowych w Nowej Rudzie. To odpowiedź mieszkańców na tymczasowe przeniesienie noworudzkiego oddziału dziecięcego do szpitala w Kłodzku.

Samorządowcy i dyrekcja kłodzkiego szpitala mówią o tymczasowym przeniesieniu, ale dla mieszkańców Nowej Rudy, którzy pamiętają jak to było z oddziałem wewnętrznym te słowa żadną gwarancją na przyszłość nie są. Ludzie po prostu nie chcą stracić kolejnego oddziału i miejsca, gdzie ratuje się życie ich dzieci. - To nie jest żadna likwidacja. To nie jest nawet zawieszenie. To reorganizacja pracy w związku z sytuacją epidemiczną i tymczasowe przeniesienie oddziału dziecięcego do Kłodzka – uspokaja Bartosz Wojciechowski, rzecznik prasowy starosty kłodzkiego. - Wojewoda zdecydował o powiększeniu oddziału covidowego w Kłodzku, jednak wciąż trwają negocjacje na temat zmniejszenia liczby łóżek dla pacjentów z koronawirusem w naszym szpitalu. Oddział dziecięcy w Nowej Rudzie ma pełną obsadę medyczną. Potrzebny jest personel, dlatego czasowo oddział zostanie przeniesiony do Kłodzka, a część personelu oddelegowana będzie do innych zadań – tłumaczy Wojciechowski. Do kiedy taka sytuacja potrwa? - Oddział dziecięcy w Nowej Rudzie będzie zamknięty do czasu odwołania decyzji Wojewody o konieczności zabezpieczenia 92 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 - odpowiada nam Jadwiga Radziejewska, dyrektor kłodzkiego szpitala.

Burmistrz: sytuacja jest trudna

Również burmistrz Nowej Rudy nie chce słyszeć o jakiejkolwiek likwidacji oddziału i jak zapewnia, jeżeli do takiej miałoby dojść, zrobi wszystko, aby oddział w naszym mieście pozostał. - Sytuacja, w której się znajdujemy, w której ZOZ kłodzki zobowiązany jest do tworzenia kolejnych łóżek covidowych generuje potrzeby personelu i różnych działań, które mogą to umożliwić. Z tego co ja zdążyłem się dowiedzieć, to na ten moment oddział dziecięcy jest włączany do kłodzkiego oddziału pediatrycznego, a personel zostanie przeniesiony albo na oddział wewnętrzny, albo covidowy w kłodzkim szpitalu - mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - My będziemy zabiegać o to, żeby oddział dziecięcy wrócił do Nowej Rudy. Czy to się uda? Chyba nikt dziś na to pytanie nie odpowie – dodaje burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nie zabierajcie nam dziecięcego

Fot. FB/Tomasz Kiliński

Kopalnia w Nowej Rudzie znów zaprasza turystów już od 1 grudnia

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

42-latek z powiatu kłodzkiego miał przy sobie amfetaminę. Narkotykami handlował

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×