REKLAMA

Po co druga szkoła w Woliborzu?

Wójt Mierzejewska chce otworzyć publiczną szkołę w Woliborzu. Pytanie tylko po co, skoro we wsi szkoła już jest, ale prowadzi ją wrocławska fundacja.

- Wójt Gminy Nowa Ruda w programie wyborczym zawarła informację o utworzeniu samorządowej placówki szkolnej w Woliborzu. Dlatego też, wywiązując się z programu, konsultuje ten punkt z zainteresowanymi mieszkańcami - mówi nam Barbara Adamska odpowiadając na nasze pytanie, po co w Woliborzu jest potrzebna druga szkoła.
W Woliborzu szkoła jest
Druga ponieważ cały czas szkołę w Woliborzu prowadzi Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej. Ta sama, która prowadzi szkołę podstawową i przedszkole we Włodowicach. Rodzice płacą miesięcznie 50 zł czesnego. - My reprezentujemy interes rodziców. Szkoła nasza też powstała na wniosek rodziców - przypomina prezes fundacji Tomasz Siemież. - W tej chwili prowadzimy rekrutację do klasy pierwszej. Do pozostałych klas jeszcze można się dopisać, ale o tym decyduje dyrektor. Każda sprawa jest traktowana indywidualnie - dodaje.
Bez zastrzeżeń
Adamska twierdzi, że władze gminy nie mają żadnych zastrzeżeń co do prowadzenia szkoły przez fundację. Pomimo to, plany wójt zaskoczyły przedstawicieli fundacji. - Jesteśmy zaskoczeni tą decyzją, tak samo jak rodzice - przekonuje nas Tomasz Siemież. - Nie mamy wypracowanego stanowiska w tej sprawie. Trudno powiedzieć cokolwiek. Będzie spotkanie z mieszkańcami, wówczas będziemy mogli powiedzieć coś więcej - dodaje. I to byłoby na tyle. Władze gminy na razie nie mówią, gdzie szkoła miałaby mieć swoją siedzibę, ani o tym, czy jest dodatkowe miejsce we wsi przystosowane do pełnienia tej funkcji. - Więcej szczegółowych informacji będzie można podać po podjęciu decyzji o utworzeniu placówki. Na dzień dzisiejszy decyzja nie zapadła - ucina krótko rozmowę na ten temat Adamska. Wiele jednak wskazuje, że nowa szkoła mogłaby funkcjonować w tym samym budynku lub nawet w miejscu tej prowadzonej przez Fundację.
Po spotkaniu z mieszkańcami
- Niczego na razie po spotkaniu nie można wywnioskować. Zdania były podzielone – mówi nam Tomasz Siemież, prezes Fundacji Wspierania Aktywności Lokalnej.
- Odbyły się spotkania sondażowe wśród mieszkańców, podczas których mieszkańcy mogli wypowiedzieć się o potrzebach edukacyjnych swoich dzieci, jednak w zakresie utworzenia szkoły podstawowej w Woliborzu nie zapadła jeszcze żadna decyzja – informuje Barbara Adamska z urzędu Gminy Nowa Ruda.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Po co druga szkoła w Woliborzu?

Kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie Jakub K., któremu prokuratura postawiła zarzut spowodowania tragicznego wypadku w Słupcu. Zginęły w nim trzy młode osoby.

foto: użyczone

Wracamy do sprawy martwej łani, która przed Bożym Ciałem padła w Bartnicy. Do naszej redakcji przyszedł list, w którym gorzkie słowa padają pod adresem łowczych z Koła Łowieckiego „Knieja”.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×