REKLAMA

Gmina Nowa Ruda. Anna Chmielarz nowym sołtysem Sokolca

Z 385 osób uprawnionych do głosowania stawiło się 47 mieszkańców

Fot. Gmina Nowa Ruda

Do wyborów przystąpiło dwóch kandydatów: Anna Chmielarz i Krystian Grzegorczyk. Jak głosowali mieszkańcy?

Gmina Nowa Ruda. Sokolec ma nowego sołtysa. Podczas zebrania, które miało miejsce w niedzielę, 12 wrześniaa z 385 osób uprawnionych do głosowania stawiło się 47 osób. Do wyborów przystąpiło dwóch kandydatów: Anna Chmielarz i Krystian Grzegorczyk. Kandydaci otrzymali wysokie poparcie. Decyzją członków Zebrania Wiejskiego sołtysem została Anna Chmielarz

Poprzedni sołtys Sokolca - Andrzej Chmielarz zmarł po przegranej walce z chorobą. Chorował na włóknienie szpiku. W maju ubiegłego roku sołtys dostał zatoru płuc. Udało się go uratować, ale konieczne było przetaczanie krwi, na które Andrzej Chmielarz jeździł co tydzień do wałbrzyskiego szpitala na oddział hematologii. Krwi potrzebował cały czas. Często organizowano też zbiórki i ponawiano apele o jej oddawanie. Andrzej Chmielarz przez 15 lat pracował na kopalni. Zawsze powtarzał, że nie brakowało tam azbestu czy uranu co stało się główną przyczyna jego choroby. Jednak nawet gdy był osłabiony chorobą mówił, że jest i będzie sołtysem Sokolca. Został nim do samego końca.

K.Golak

<<Przeczytaj wywiad z Julią Kuczałą w najnowszym wydaniu Kobiecym Okiem>>

<<Szykują się wyłączenia prądu. Zobacz, czy zostaniesz bez światła>>

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Gmina Nowa Ruda. Anna Chmielarz nowym sołtysem Sokolca

Fot. Pixabay

Dwie nowe kamery będą monitorować miasto, a kilka starych zostanie wymienionych na nowe.

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×