REKLAMA

XXI wiek coraz bliżej

foto: pixabay.com

1 września ma rozpocząć się kanalizacja ulic Grunwaldzkiej, Polnej i Leśnej. Dzięki temu w 90% Radków będzie skanalizowany.

- Czy ruszy to nie wiem. Na tę chwilę 1 września planujemy przekazać plac budowy. Będzie przetarg, a jeżeli się tak zdarzy, jak z niektórymi projektami jak np. punkt widokowy na nadszybiu w dzielnicy Słupiec, to będziemy ten przetarg pięć razy ogłaszać i może być problem - mówi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Na razie mamy zaplanowane, że w okresach letnich wyłaniamy wykonawcę i od 1 września przekazujemy plac budowy. Mamy zapięte finansowanie i wszystkie załączniki, wnioski i decyzje, tylko żeby się wykonawca znalazł. Bo jak się znajdzie i będzie chciał 30% więcej pieniędzy niż mamy, to nie dam rady - ostrzega burmistrz.
Tłumaczów
Trwa też budowa kanalizacji w Tłumaczowie. Jest to jedna z ważniejszych inwestycji w gminie Radków. Jak zapewnia burmistrz, jeszcze w tym roku Tłumaczów zostanie skanalizowany. Kanalizacja ma być skończona do końca roku. Już teraz w 90% jest już zrealizowana. Trwają też przygotowania do rozpoczęcia drugiego etapu inwestycji, czyli prac związanych z podłączeniem mieszkańców Tłumaczowa do sieci kanalizacyjnej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): XXI wiek coraz bliżej

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×