REKLAMA

Pracujemy za miedzą

foto: pixabay.com

Czesi szukają u nas rąk do pracy. My z kolei nie gardzimy pracą w Czechach. Od początku roku do połowy marca nasz Urząd Skarbowy wydał 410 zaświadczeń o dochodach dla czeskich pracodawców.

Praca za granicą wciąż się Polakom opłaca. Jeździmy nie tylko do Niemiec, Anglii, Holandii, Norwegii, ale też bliżej, do naszych południowych sąsiadów. Do Czech. Od stycznia do 15 marca 2019 r. noworudzki Urząd Skarbowy wydał 410 zaświadczeń o dochodach do przedłożenia u czeskiego pracodawcy. Z Czechami współpracuje też Powiatowy Urząd Pracy w Kłodzku, m.in. z Izbą Gospodarczą z oddziałem w Nachodzie, której dyrektorem jest František Molík.

Szukają u nas

Czeskie ogłoszenia o pracy znajdziemy też wywieszone na tablicach w kłodzkim urzędzie pracy. Najczęściej Czesi szukają rąk do pracy na stanowiskach takich jak: operator produkcji-przemysł elektrotechniczny, monter, pracownik produkcji - przemysł samochodowy, monter siedzeń samochodowych, magazynier, pracownik montażu lamp samochodowych.

Nie tylko tablica

Dla zainteresowanych pracą w Czechach Powiatowy Urząd Pracy w Kłodzku organizuje spotkania zarówno w Kłodzku jak i Nowej Rudzie, na których przedstawiane i omawiane są oferty pracy u naszych sąsiadów.

- Spotkania organizowane są na wniosek pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Przeciętnie organizujemy od 3 do 4 spotkań informacyjnych w kwartale – mówi nam Jolanta Karwacka, doradca klienta Powiatowego Urzędu Pracy w Kłodzku.
Organizowane są też targi pracy. Od 11 lat regularnie uczestniczą w nich czescy pracodawcy m.in. FORCE TRADE s.r.o., Microtherm Cz, GALL S.R.O., ManpowerGroup Czech Republic.

2018 rok w Nowej Rudzie

W targach pracy zorganizowanych w noworudzkiej fili Powiatowego Urzędu Pracy w Kłodzku 24 kwietnia 2018 r. uczestniczyło trzech pracodawców:
MICROTHERM Cz Drubezarne 178, 549 54 Police nad Metuji, – poszukiwano 20 pracowników na stanowisko: pracownik produkcji - prace manualne.
JUTA a.s. Bernartice c.p. 185 542 04 Bernartice CR - poszukiwano 10 pracowników na stanowisko: pracownik do produkcji worków kontenerowych.
DP WORK s.r.o. Smetanova 987, Bakov Nad Jizerou 294 01 – poszukiwano 40 pracowników na stanowiska: automechanik, szklarz, ślusarz, pracownik produkcji, operator maszyn.

W ubiegłym roku w Nowej Rudzie zorganizowano dwa spotkania informacyjne.

29.05.2018 r. – dla zakładu JUTA a.s. Bernartice c.p. 185 542 04 Bernartice CR, który szukał pracowników do produkcji worków kontenerowych. W spotkaniu uczestniczyło 61 osób.
05.12.2018 r. – dla zakładu MAGNA s.r.o Lipovka 130, 516 10 Rychnov, który poszukiwał pracowników produkcji. W spotkaniu uczestniczyło 58 osób.

2019 rok

W tym roku na organizowane 12 kwietnia targi pracy zgłosiło się dwóch czeskich pracodawców: Hartmann – Rico a.s Mala Bukowina 50 552 04 Chwalkovice, który poszukiwał 10 pracowników produkcji oraz firma GALL S.R.O. Banskobystricka 114/26 Liberec, która poszukiwała 15 pracowników na stanowiska: pracownik produkcji, murarz, tynkarz, płytkarz, majster budowy, operator CNC - obsługa wtryskarek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pracujemy za miedzą

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×