REKLAMA

Szybko pozbyli się długów

foto: pixabay.com

Firmy z gminy Radków zalegały z zapłatą 100 tys. zł za wywóz odpadów. Burmistrz się wkurzył i na początku stycznia wstrzymał od nich odbiór odpadów. Pomogło. Praktycznie wszystkie długi zostały spłacone. I to w zaledwie tydzień.

Dzięki temu odpady ponownie zaczęły być odbierane od tych firm i nie grozi nam śmieciowy paraliż. Również mieszkańcy gminy Radków zmobilizowali się w momencie, gdy Bednarczyk przestał od nich odbierać odpady. Zalegali mu z zapłatą ponad 230 tys. zł. - Nie jestem dumny z tej decyzji, ale nie miałem wyjścia. Wpłaty zaczynają wpływać i to po kilkadziesiąt tysięcy złotych tygodniowo - przyznaje Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Ku mojemu zaskoczeniu nie odczuwam też tak bardzo negatywnej opinii o naszym działaniu. Mieszkańcy zaczynają rozumieć, że jeżeli ja nie otrzymam pieniędzy za usługę, którą świadczę, to mnie też nikt nie będzie świadczył usługi i wówczas składowisko odpadów nie przyjmie ich ode mnie, a ja potrzebuję przecież 250 tys. zł miesięcznie, aby zapłacić za usługę - przypomina Bednarczyk.

Rozłożymy dług na raty

Bednarczyk przyznaje, że rozumie ludzi, którzy nie mają jak zapłacić i zadłużyli się. - Dlatego godzimy się na rozłożenie zaległości na raty pod warunkiem, że bieżące opłaty będą płacone regularnie. Przecież nie zostawimy nikogo pod górą śmieci - zapewnia burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Szybko pozbyli się długów

Szpital w Dzierżoniowie poinformował, że od dziś (4 kwietnia) do odwołania wstrzymane zostają przyjęcia pacjentek do porodów fizjologicznych i cięć cesarskich na oddział ginekologiczno – położniczy. Część ginekologiczna oddziału funkcjonuje bez zmian.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×