REKLAMA

Urzędnicy nie wiedzą, policja wie

O bójkach, do których ma dochodzić przed i w okolicach kręgielni Centrum Rozrywki Nowar oraz Remizy Pub przy ul. Piłsudskiego noworudzcy urzędnicy nic nie wiedzą. O interwencjach w tych miejscach mówią za to mundurowi.

W miejscach gdzie sprzedawany jest alkohol o bójkę nie trudno. Tym bardziej, że często odwiedza je młodzież. Ochroniarzy tu nie ma, ale są bójki, do których jak donoszą czytelnicy dochodzi wśród klientów przed i w okolicach tych lokali. - W ubiegłym roku w przypadku Remizy Pub była jedna interwencja policyjna. Jeżeli chodzi o Nowar to tych interwencji było pięć, w tym dwie w lokalu. Dwie były w ubiegłym roku i trzy w tym roku - mówi nam Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.
Straż i urzędnicy sygnałów nie mają
Niepokojące informacje o bójkach w tych miejscach nie dotarły za to do strażników miejskich i noworudzkich urzędników. - W ostatnim czasie, żadnych interwencji w tych miejscach nie było - mówi nam Piotr Kwiecień, komendant Straży Miejskiej w Nowej Rudzie. Pomimo to strażnicy widoczni są w okolicach tych miejsc coraz częściej. - Tak jak zapowiadałem wzmożone zostały patrole, zwłaszcza wieczorami na trasie z Centrum Rozrywki Nowar do centrum miasta - zapewnia komendant. Było to konieczne, ponieważ pod koniec marca wandale totalnie zdewastowali przystanek przy ul. Piłsudskiego. Niecały miesiąc później dzieła dokończyli i zniszczyli kolejny przystanek na tej samej ulicy.
Alkohol jest problemem?
Po alkoholu zawsze jesteśmy „odważniejsi” i bardziej skorzy do bójek. Może to on jest właśnie problemem? - Nie wpłynęły do nas żadne informacje ze Straży Miejskiej, sąsiedztwa bądź Policji o sytuacjach wyjątkowych w okolicy wymienionych lokali, co miałoby skutkować cofnięciem licencji na sprzedaż alkoholu - mówi nam Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy noworudzkiego magistratu. - Brak ochroniarzy nie stanowi podstawy do cofnięcia licencji – ocenia urzędnik. Wracamy zatem do propozycji zamontowania kamery, zwłaszcza w tak newralgicznym punkcie jak wspomniana już trasa z Centrum Rozrywki Nowar do centrum miasta, którą porusza się młodzież - głównie wieczorową porą, gdy zaczyna się weekend.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Urzędnicy nie wiedzą, policja wie

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×