REKLAMA

Remont albo pozwy

Cztery wioski walczą o normalne drogi. Pod petycjami podpisało się 200 mieszkańców.

Na cztery złożone w tym roku w kłodzkim starostwie petycje, trzy dotyczą remontu dróg powiatowych. O prawo do normalności walczą mieszkańcy Starkówka i Paszkowa (gmina Bystrzyca Kłodzka) oraz Suszyny i Raszkowa (gmina Radków). Prośba o godną drogę na miarę XXI wieku – tak zatytułowali swoja petycję mieszkańcy Starkówka i Paszkowa w gminie Bystrzyca Kłodzka. Chodzi o drogę powiatową 3287D . - Nawierzchnia drogi Starkówek – Paszków ma ponad 50 lat. Jest tam łata na łacie – piszą mieszkańcy dwóch wiosek w swojej petycji, pod którą podpisały się 34 osoby. - Poza tym w ogóle nie ma pobocza – dodają. Mieszkańcy Raszkowa domagają się remontu dwóch dróg powiatowych: 3329D i 3331 D. Ich petycję (z 70 podpisami i dokumentacją fotograficzną ukazującą fatalny stan nawierzchni) do kłodzkiego starostwa przesłał w sierpniu burmistrz Radkowa, Jan Bednarczyk. W sumie chcą aby powiat wyremontował 12 km dróg. - Przejeżdżając tym drogami narażamy nasze samochody na uszkodzenie zawieszenia, podwozia oraz karoserii, co może skutkować zbiorowym pozwem do zarządcy drogi o zwrot kosztów naprawy – piszą zdesperowani ludzie. - Liczymy na podjęcie działań, które nie będą obietnicami bez pokrycie, ale znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości – dodają mieszkańcy Raszkowa. Mieszkańcy Suszyny domagają się – podobnie jak ludzie z Raszkowa – kompleksowego remontu drogi nr 3329D (Ścinawka Dolna - Suszyna – Raszków o długości ponad 10 km). Poza tym zwracają uwagę na nieskoszone trawy przy drodze, zapuszczone rowy przydrożne i brak w okresie zimowych odśnieżania. Pod tą petycją podpisało się 99 mieszkańców Suszyny. W tym roku powiat kłodzki pieniędzy na tak duże drogowe przedsięwzięcia na pewno nie znajdzie. Czy remonty, których domagają się zdesperowani ludzie, trafią do przyszłorocznego budżetu? Cóż, w zarządzie, który opracowuje ten ważny dokument, nie ma nikogo z gminy Radków i Bystrzyca Kłodzka. Pole do popisu mają za to radni powiatowi z tych gmin.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Remont albo pozwy

Obrazek użytkownika m
  • m
  • 11-09-2019

Powiat kłodzki to bankrut... nic nie jest w stanie samodzielnie wyremontować albo poprowadzić (zadłużony ZOZ remont dróg powiatowych prawie zawsze tylko jak gmina na terenie której się znajduje dopłaci) po co komu taki powiat ?
Obrazek użytkownika SZ
  • SZ
  • 11-09-2019

Jan "To nie moje" książę radkowski wysłał zdjęcia?? Dziękujemy o wielki!!! To się napracował nasz emeryt

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×