REKLAMA

Zostanie za kratami

Jest decyzja o przedłużeniu aresztu dla Henryka K. ze Ścinawki Śr.

Henryk K. za kratami pozostać miał do połowy sierpnia. Jednak prokurator śledztwa jeszcze nie zamyka i złożył wniosek o przedłużenie aresztu dla mężczyzny. - Śledztwo nadal się toczy. Są wykonywane czynności procesowe. Prokurator wystąpił do sądu o przedłużenie tymczasowego aresztu o kolejne trzy miesiące - mówi Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. Decyzja w tej sprawie już zapadła. Przypomnijmy: W maju policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o składanie małoletnim propozycji seksualnych. Okazał się nim być dobrze znany mieszkańcom Henryk K. ze Ścinawki Śr., którego od dawna się obawiali. Mężczyzna namawiał małoletnie dziewczynki do czynności seksualnych. W zamian proponował im czekoladę. Niemoralne propozycje składał dwóm 8-letnim dziewczynkom. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Prokurator przedstawił 65-letniemu podejrzanemu zarzut usiłowania doprowadzenia małoletnich poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego. Wystąpiono też o opinię w zakresie ustalenia poczytalności podejrzanego oraz opinię biegłego lekarza seksuologa. Jeżeli okaże się, że Henryk K. jest chory i był niepoczytalny w chwili popełniana zarzucanych mu czynów, to wówczas biegli będą decydować o umieszczeniu mężczyzny w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym w celu leczenia lub będą wnioskować o leczenie w tzw. systemie otwartym.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zostanie za kratami

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Fot. Gmina Nowa Ruda

Dziś (piątek, 3 lipca) w Bystrzycy Kłodzkiej, Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska odebrała z rąk wicemarszałka województwa dolnośląskiego Grzegorza Macko, posła na Sejm RP Marcina Gwóździa i dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Izabeli Woronowicz promesę w wysokości 30 tys. zł na budowę placu zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich. Dotacja została przyznana w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Przeznaczona jest na powstały wiosną plac zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich, na terenie przynależnym do Publicznego Przedszkola.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×