REKLAMA

Pożyczą prawie 6 milionów

5 milionów 700 tys. zł - na tyle władze Nowej Rudy chcą zadłużyć miasto.

Nowa Ruda wyemituje 5 tys. 700 zł obligacji. Każda będzie o wartości tysiąca złotych. A to oznacza, że samorządowcy zadłużą nasze miasto o kolejne 5 milionów 700 tys. zł. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na spłatę wcześniejszych długów. Pójdą też na budowę basenu przy ul. Fredry w centrum Nowej Rudy (2 mln 700 tys. zł), remonty dróg na ulicach Fabrycznej w centrum Nowej Rudy i ul. Rzecznej w dzielnicy Drogosław (łącznie milion złotych) oraz powstanie punktu widokowego na nadszybiu szybu Nowy I w dzielnicy Słupiec (300 tys. zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pożyczą prawie 6 milionów

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×