REKLAMA

Okradli pensjonat

foto: pixabay.com

Ukradli sejf i jego zawartość. Teraz mogą posiedzieć za kratami nawet 10 lat.

Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku nie ujawnia miejscowości, w której doszło do kradzieży, ale potwierdza, że okradziono jeden z pensjonatów znajdujących się na terenie działania mundurowych z noworudzkiego komisariatu policji. Policjantka nie zdradza też, czy złodziejami byli mieszkańcy Nowej Rudy lub Radkowa. Wiadomo jednak, że do zdarzenia doszło pod osłoną nocy. O kradzieży sejfu i znajdujących się w nim pieniędzy (1000 zł) mundurowych poinformowali pracownicy pensjonatu, którzy rano przyszli do pracy i zastali poprzewracane w recepcji przedmioty i brak sejfu. Wytypowano dwóch podejrzanych - 18 i 20-latka. Obydwaj byli zaskoczeni, gdy do ich drzwi zapukała policja. W krzakach w pobliżu miejsca zamieszkania 20-latka mundurowi znaleźli skradziony sejf, który nosił ślady świadczące o tym, że złodzieje go otworzyli i zabrali pieniądze. Złodzieje narazili też właścicieli pensjonatu na straty w wysokości 900 zł, poprzez zniszczenie wynajmowanego pokoju, w którym zdewastowali drzwi i ścianę. Mężczyźni trafi li do aresztu. Teraz odpowiedzą za zniszczenie mienia i kradzież z włamaniem. Staną przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat za kratami. Policjanci dodatkowo udowodnili zatrzymanemu 20-latkowi włamanie do garażu w Nowej Rudzie i kradzież elektronarzędzi o wartości 2 tys. 500 zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Okradli pensjonat

foto: UMiG Radków

Burmistrz Bednarczyk złożył wniosek do władz powiatu o przekazanie gminie drogi Wambierzyce-Raszków, aby sam mógł zdobyć kasę na jej wyremontowanie.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Trwają lub zmierzają ku końcowi remonty w 30 budynkach, którymi zarządza Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×