REKLAMA

Przerwana ścieżka

Nie przez całą dzielnicę Drogosław przebiega ścieżka rowerowa.

Są odcinki, na których nagle się kończy, aby po kilkudziesięciu metrach znowu się rozpocząć. I tak jest w dwóch miejscach.
Jej całkowita długość to 4 kilometry. Mowa o ścieżce rowerowej prowadzącej przez ul. Piłsudskiego w centrum Nowej Rudy, a później ul. Świdnicką w dzielnicy Drogosław. Rowerzyści korzystają z jej asfaltowego odcinka, a piesi z tego wyłożonego kostką betonową. W dwóch jednak momentach ścieżka nagle się urywa. - W dwóch miejscach ścieżki rowerowej występuje ciąg pieszo-rowerowy (mieszany). Fakt ten wynika z ukształtowania terenu oraz posiadanych pozwoleń na budowę - tłumaczy Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy noworudzkiego magistratu. Tak jest w okolicach dawnego kina Górnik przy ul. Świdnickiej w dzielnicy Drogosław i na 50-metrowym odcinku ul. Piłsudskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Cmentarną.
Nie tylko w mieście
Ścieżka rowerowa nie tylko połączyła Słupiec z centrum Nowej Rudy. Przebiega także przez cały Drogosław. W połowie września oficjalnie oddano do użytku ścieżkę, która prowadzi przez całe Włodowice do Ścinawki Gr. Jest częścią projektu „Rowerowy region” wartego 7 milionów złotych i realizowanego we współpracy z Czechami. Sporą część z tej kwoty pozyskano z Funduszy Europejskich.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Przerwana ścieżka

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×