REKLAMA

Zhańbiła imię szkoły i swoje jako pedagoga

Nauczycielka ze szkoły w Bożkowie za oszustwo i przywłaszczenie pieniędzy może trafić nawet na 8 lat za kratki.

Proces Beaty S. ruszył 21 marca. Na razie przesłuchano tylko oskarżoną. - Na kolejny termin, czyli 9 maja Sąd postanowił wezwać 5 pierwszych świadków, w tym oskarżycielkę posiłkową - zapowiada sędzia Agnieszka Połyniak z Sądu Okręgowego w Świdnicy. Prokuratorzy w akcie oskarżenia wnioskują o przesłuchanie 29 osób w charakterze świadków. Liczba ta może ulec jednak zmianie, ponieważ obrońca oskarżonej może składać wnioski dowodowe lub prokurator może cofnąć wniosek o przesłuchanie niektórych osób.
Na razie nie wiadomo, kiedy zapadnie wyrok. Wiadomo jednak, że póki co Sąd nie powołał biegłych w sprawie, którzy mieliby sprawdzić np. poczytalność nauczycielki.
Jest na rocznym zwolnieniu a powołanie biegłych nie jest wykluczone.
Nauczycielka od grudnia ubiegłego roku przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. Wcześniej też nie uczyła, bo była na zwolnieniu lekarskim. - Taki urlop trwa rok, więc pewnie zostanie do końca wykorzystany. Jeżeli jednak zapadnie wyrok skazujący i będzie on prawomocny, to urlop nie będzie chronił przed jej zwolnieniem - zapowiada Andrzej Witowski, dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Bożkowie.
Wielka afera w małej wsi
Bożków to niewielka wieś w powiecie kłodzkim. Wszyscy się znają i zgodnie twierdzą, że takiej afery z udziałem pedagoga jeszcze tutaj nie było. Przypomnijmy. Wszystko zaczęło się w ubiegłym roku kiedy nauczycielka, a dziś oskarżona Beata S. zebrała od uczniów kasę na wyjazd do Włoch. Miała być piękna wycieczka, a wyszedł niezły przekręt. Pieniądze zamiast do biura podróży trafiły do prywatnej kieszeni nauczycielki. W sumie ponad 50 tys. zł. Teraz Beacie S. grozić może nie tylko zwolnienie z pracy, ale też 8 lat więzienia.
Na razie z zarzutami
Prokurator Rejonowy w Kłodzku postawił zarzuty Beacie S. - Postawiono zarzuty przywłaszczenia na szkodę rodziców uczniów ponad 50 tys zł., usiłowania doprowadzenia do oszustwa poprzez zażądanie od rodziców dodatkowych 15 tys zł. na poczet tej samej wycieczki, a poprzez nie wywiązanie się z umowy zorganizowania wycieczki do Włoch narażenie czeskiego biura podróży na straty ponad 18 tys zł - informuje prokurator Jan Sałacki.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zhańbiła imię szkoły i swoje jako pedagoga

Mieszkańcy wsi w gminie Nowa Ruda i gminie Radków skarżą się na problemy z dojazdami.

Mieszkańcy są zbulwersowani, prezes spółdzielni nie widzi w tym nic złego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×