REKLAMA

Była zakonnicą, jest dyrektorem

foto ilustracyjne pixabay.com

Siostra Dorota Oporska, która była dyrektorką szkoły społecznej działającej w ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne dla dzieci niepełnosprawnych w Ścinawce Dolnej została dyrektorem szkoły w Wambierzycach.

Siostra Dorota odeszła z zakonu, a następnie wystartowała w konkursie na dyrektora gminnej szkoły w Wambierzycach. I go wygrała. Z kolei Małgorzata Ciechanowicz szkołą zarządzała 18 lat, od 1 września 2001 r. Nie chciała jednak dalej piastować tej funkcji i nie wystartowała w nowym konkursie. - Wszyscy dyrektorzy musieli stanąć do konkursu, jeśli chcieli, bo konkurs był rozpisany we wszystkich szkołach - przypomina Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. Konkursy wygrali trzej dotychczasowi dyrektorzy szkół w Radkowie, Ścinawce Dol. i Ścinawce Śr. otrzymując poparcie praktycznie maksymalne ze stromy członków komisji konkursowych. Inaczej było w Wambierzycach. Tam wygrała Dorota Oporska. - Była kandydatura z zewnątrz tylko jedna i wybrano jednogłośnie Dorotę Oporską - komentuje sprawę burmistrz Jan Bednarczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Była zakonnicą, jest dyrektorem

Obrazek użytkownika nr 2
  • nr 2
  • 12-09-2019

Czy książę Jan z Geesu zadowolony z wyborów?

Trwa remont budynku gospodarczego przy szkole w Ścinawce Dolnej, który zamienia się w szatnie dla osób korzystających z pobliskiego Orlika.

tak jest

Jeszcze dwa tygodnie temu w tym mieszkaniu nie szło żyć, a zostało ono przydzielone 86-letniej kobiecie. Dziś, po naszej interwencji, chlew zamienił
się w przytulny kącik dla starszej osoby.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×