REKLAMA

Wielki sukces "Małego Księcia..."

Uroczysta premiera autorskiego musicalu opartego na powieści Antoine de Saint Exupery’ego odbyła się w niedzielę, 7 grudnia w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich. Spektakl został przygotowany przez działający w gminnym ośrodku kultury Młodzieżowy Teatr Muzyczny, zrzeszający z roku na rok coraz większe grono wokalistów i tancerzy. Dzięki ciężkiej pracy wykonawców oraz twórców: Bożeny Wilk (reżyseria), Katarzyny Schick (choreografia), Barbary Gorczycy (scenariusz) widzowie mieli szansę obejrzeć fantastyczne i wzruszające widowisko sceniczne.

Nowatorska koncepcja przedstawienia znanej i uwielbianej powieści „Mały Książę” we współczesnej adaptacji okazała się strzałem w dziesiątkę! Zainteresowanie spektaklem było tak duże, iż Dyrektor Centrum Kultury, Piotr Postrożny podjął decyzję o wystawieniu dodatkowego wieczornego przedstawienia w poniedziałek, tj. 8 grudnia. Musical wzbudzał emocje, prowokował do refleksji i zachwycał artystycznym przekazem, czego dowodem były gromkie brawa, owacje na stojąco, mnóstwo kwiatów i ogrom serdecznych słów. Jednak to, co najbardziej uszczęśliwiło twórczynie musicalu to wspaniała reakcja najmłodszej publiczności na „Małego Księcia…”. W dniach 8-10 grudnia odbyło się 5 spektakli dla uczniów z terenu miasta oraz gminy Nowa Ruda i Radków. Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy Małego (Księcia), jego wędrówkę w poszukiwaniu szczęścia. Z kolei to, co zachwyciło nauczycieli to połączenie atrakcyjnego scenicznie widowiska, efektów scenograficznych z wartościami dydaktycznymi. Bowiem musical „Mały Książę…” to lekcja troski o drugiego człowieka i przypomnienie tego, że zawsze warto pójść za głosem serca, podążyć za marzeniami i zachować w sobie dziecięcą radość.

W sumie „Małego Księcia…” obejrzało około 1200 osób. Na scenie mogliśmy zobaczyć niezwykle uzdolnionych wokalistów i tancerzy, w składzie:
Agata Bożek Szymon Obolewicz, Piotr Sapieja, Grzegorz Sawica, Damian Haberny, Gabriela Schick, Anna Cieślińska , Małgorzata Mania, Paulina Karcz, Alicja Frankowska, Weronika Cieślińska, Marta Świstowska, Patrycja Hupało, Natalia Hupało, Ewa Garbiak , Maja Jakubowicz , Martyna Żurawiel

Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Piotr Postrożny serdecznie dziękuje wszystkim za obecność i wspaniałe reakcje na musical „Mały Książę- czyli współczesna sztuka wyboru”. Za to, że wspólnie mogliśmy odkryć sekret, iż „dobrze widzi się tylko sercem”. Za to, że byliście wspaniałą publicznością.

Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, 12.12.2014r.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Wielki sukces "Małego Księcia..."

Obrazek użytkownika michalowska
  • michalowska
  • 17-12-2014

No proszę, jednak w tej gminie nie wszystko jest złe. Jak sie okazuje są zdolne dzieci, zdolna młodzież, ambitni trenerzy i organizatorzy - BRAWO! A Pani Wójt tak jakoś szybko uciekła z tego spektaklu nie podziękowawszy nawet młodzieży i organizatorom, a przecież wypadało bo to powód do dumy i radości. Ale cóż - obycia i dyplomacji brakuje jednak...
Obrazek użytkownika melanżowski
  • melanżowski
  • 17-12-2014

Głupia by była gdyby wyłazila. Juz taki co wszędzie się pchał był. To święto artystów, nie polityków. Chce podziękować niech zadba o środki na kolejne.
Obrazek użytkownika ela
  • ela
  • 18-12-2014

Widocznie przypomniało się jej co o CKGNR napisała w swoim programie, i poprostu uciekła ze wstydu!
Obrazek użytkownika Andrzej
  • Andrzej
  • 18-12-2014

A może niewiele miała do powiedzenia i po prostu wyszła. Może spektakl się nie podobał. Co się czepiacie?
Obrazek użytkownika widz
  • widz
  • 18-12-2014

eeeetam... nie podobało sie bo nie było o biedronkach

foto: UMiG Radków

Burmistrz Bednarczyk złożył wniosek do władz powiatu o przekazanie gminie drogi Wambierzyce-Raszków, aby sam mógł zdobyć kasę na jej wyremontowanie.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Trwają lub zmierzają ku końcowi remonty w 30 budynkach, którymi zarządza Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×