REKLAMA

Bój o SEJMIK

Cztery lata temu mandat do sejmiku zdobył z powiatu kłodzkiego Julian Golak (startował z listy PO) i Stanisław Longawa (PSL). Long a wa, w związku z tym, że wygrał też wybory na wójta gminy Kłodzko, zrzekł się mandatu radnego wojewódzkiego. Na jego miejsce weszła Grażyna Cal z Brzeźnicy w powiecie ząbkowickim. Powiat ząbkowicki reprezentuje w sejmiku także Patryk Wild ze Srebrnej Góry, a powiat kłodzki Zbigniew Szczygieł (startował ze Świdnicy, ale mieszka w gminie Bystrzyca Kł.). Aż 4 z 9 mandatów wygrała w 2010 r. Platforma Obywatelska. Czy tak dobry wynik jest w stanie powtórzyć w tym roku wspólna lista kandydatów PO i Rafała Dutkiewicza? - Ugranie czterech mandatów będzie bardzo trudne - ocenia Julian Golak, który cztery lata tamu wszedł do sejmiku, startując z ostatniego miejsca na liście PO. - W tym roku też będę na ostatnim, szesnastym miejscu - zaznacza samorządowiec. Jego lista zostanie jednak znacząco odmieniona, przede wszystkim zmieniono wyborczą lokomotywę. Jerzego Tutaja zastąpił na czele listy prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. Na ile mandatów mogą liczyć powiaty kłodzki i ząbkowicki przy podziale pomniejszonego przecież torciku? Sukcesem będzie wprowadzenie do sejmiku trzech przedstawicieli. I taki wynik jest możliwy, o ile wyborcy z Kłodzka i Ząbkowic Śl. pójdą 16 listopada do urn i zagłosują na swoich kandydatów.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Bój o SEJMIK

Obrazek użytkownika AS
  • AS
  • 20-10-2014

Ooooo, tu można komentować?
Obrazek użytkownika WWW
  • WWW
  • 20-10-2014

Bój o sejmi będzie ciężki. Tu w grę nie wchodzi 1000 zł miesięcznie jak w swoim felietonie napisał Golak a znacznie większe pieniądze. Dlatego na szalę warto położyć nawet rzetelność dziennikarską i promować jednego kandydata o łudząco podobnym nazwisku do redaktora naczelnego.
Obrazek użytkownika czas
  • czas
  • 20-11-2014

I podobno nie udało się chociaż nawet z lodówki wyskakiwał Golak.

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 2 grudnia w Nowej Rudzie.

foto: pixabay.com

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie praktycznie jednogłośnie zapadła decyzja o tym, że powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Ale nie we wsi, ale na noworudzkiej obwodnicy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jugowa. Zebrano w tej sprawie kilkaset podpisów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×