REKLAMA

Powiat Kłodzki. Są od nas, a zna je cały świat

Jaga Hupało jest znaną fryzjerką pochodzącą z Nowej Rudy

Violetta Villas była wybitną artystką

Gabriela Muskala to aktorka teatralna i filmowa

Fot. Marlena Solska

Olga Tokarczuk to polska pisarka, eseistka, poetka i autorka scenariuszy, laureatka Nagrody Nobla

Co łączy Violettę Villas, Gabrielę Muskałę, Olgę Tokarczuk i Jagę Hupało?

Powiat Kłodzki. 8 marca przypada dzień kobiet. To właśnie z tej okazji warto przypomnieć o znanych kobietach, które pochodzą z Kotliny Kłodzkiej lub są związane z tym miejscem.

 

Violettę Villas pokochało wielu ludzi nie tylko za jej niepowtarzalną barwę głosu. Była ekscentryczna. Razem z meblami i garderobą przywiozła do Lewina Kł., w którym mieszkała przez lata, kilka kotów i psów.

PRZECZYTAJ WSPOMNIENIE WYBITNEJ ARTYSTKI - VIOLETTY VILLAS

 

Gabriela Muskała to wybitna aktoria teatralna i filmowa. Urodziła się w Kłodzku, a wychowała w Ołdrzychowicach Kł. Ukończyła wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi w 1994 roku. Debiutowała na drugim roku studiów rolą Ani w musicalu "Ania z Zielonego Wzgórza" w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Popularność przyniosły jej role w serialach "Londyńczycy", "Głęboka Woda", czy  "Wszystko przed nami"

PRZECZYTAJ WYWIAD Z GABRIELĄ MUSKAŁĄ

 

Fryzury Jagi Hupało zna cała Polska. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kreatorek fryzur. Stylizowała fryzury takich gwiazd, jak Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Figura czy Piotr Rubik. Artystka urodziła się w Nowej Rudzie, a pierwsze fryzjerskie szlify zdobywała u mistrza fryzjerstwa Edwarda Szymańskiego w Kłodzku. 

DOWIEDZ SIĘ, JAK POCHODZĄCA Z NOWEJ RUDY JAGA HUPAŁO ZYSKAŁA SŁAWĘ

 

Olga Tokarczuk to polska pisarka, eseistka, poetka i autorka scenariuszy, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Od lat związana jest z Gminą Nowa Ruda, w której ma dom.

O TAKIEJ OLDZE TOKARCZUK JESZCZE NIE CZYTALIŚCIE

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki. Są od nas, a zna je cały świat

Fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Duszniki-Zdrój: Trwa szkolenie żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z pracy na dużych wysokościach. Zobacz zdjęcia

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×