REKLAMA

Podkupił rywala?

Andrzej Zibrow dyrektor generalny spółki Coal Holding z Grupy Kapitałowej Balamara, która chce budować kopalnię w Nowej Rudzie kupił działkę w Ścinawce Śr. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że właśnie na niej ma powstać inna kopalnia, budowana przez firmę Nexano Minerals.

Komornik Tomasz Maliszewski w czwartek, 23 maja sprzedał działkę swojego dłużnika w Ścinawce Śr. Jest to teren po dawnej cegielni i miejsce, w którym miał powstać zakład przeróbki kamienia, którego budowę planuje australijska firma Nexano Minerals. Problem w tym, że nowym nabywcą działki jest Andrzej Zibrow, dyrektor generalny spółki Coal Holding z Grupy Kapitałowej Balamara, która od kilku już lat stara się o uzyskanie koncesji na budowę kopalni w Nowej Rudzie. Czeski film, czy celowe działanie? – Tej działki nie kupiła spółka, tylko kupił ją Andrzej Zibrow dla siebie i czynimy starania, żeby tę działkę przejąć. On wie, że to jest działka dla nas. Trwają w tej sprawie negocjacje. Wiem, że działka została sprzedana, bo byłem na tej licytacji - przyznaje Dariusz Wojciechowski, prezes Nexano Minerals. - To, że licytacja była i w tej chwili działka jest przysądzona panu Zibrowowi nie znaczy, że pan Zibrow już ją ma, bo decyzja musi się uprawomocnić - zaznacza prezes. Szczegółów tej sprawy Wojciechowski zdradzać nie chce. Zapowiedział jedynie, że za dwa tygodnie w Polsce będzie gościł główny inwestor i wówczas ze szczegółami opowie co się dzieje w temacie kopalni. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Dariusz Wojciechowski zapowiadał, że pod koniec pierwszego półrocza 2019 zatrudnionych zostanie pierwszych 40-50 osób. Taki był plan. Czy został zrealizowany? Tego dowiemy się jak mówi prezes za dwa tygodnie. Już teraz jednak wiadomo, że powstanie kopalni może się znacząco opóźnić.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Podkupił rywala?

Obrazek użytkownika ;;;;3;;;;
  • ;;;;3;;;;
  • 18-06-2019

Jan B. nie jest w układzie ? Dziwnym trafem tylko dla kopalni gmina Radków zmienia plan zagospodarowania. Sprawa dla CBA.
Obrazek użytkownika Jan B.
  • Jan B.
  • 20-06-2019

Proszę nie szerzyć mowy nienawiści. Proszę zamknąć ten internet. Nikomu to nie jest potrzebne a przeszkadza władzy . Nie pozwalam dyskutować o tematach Radkowa i mojego urzędu. Ja wiem lepiej co jest dobre dla moich mieszkańców. Jan Łukaszenko Radkowski.
Obrazek użytkownika wiesiek
  • wiesiek
  • 02-10-2019

Gość coś ściemnia. Mówi że był na aukcji, ale działkę kupił ktoś inny i będzie walczył aby ją odzyskać? To skoro był na tej aukcji to miał takie samo prawo kupić tą działkę. Czemu tego nie zrobił?

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×