REKLAMA

Boją się segregacji

W Urzędzie Miasta w Nowej Rudzie z dnia na dzień rosną kolejki przy kasie. Mieszkańcy rezygnują z segregacji odpadów

W Urzędzie Miasta w Nowej Rudzie z dnia na dzień rosną kolejki przy kasie. Mieszkańcy rezygnują z segregacji odpadówMieszkańcy Nowej Rudy drastycznym wzroście kosztów ich wywożenia masowo zmieniają swoje „deklaracje śmieciowe”. Osoby, które wcześniej zadeklarowały, że będą segregowały śmieci, już nie chcą tego robić. Zdaniem radnego Zbigniewa Karczewskiego winę ponoszą urzędnicy, którzy nie zadbali o dostarczenie na czas swoim mieszkańców worków i pojemników do segregacji odpadów.

- W ubiegłym miesiącu w dzielnicy Drogosław miało pojawić się dużo pojemników na segregowane śmieci. Niestety nowe pojemniki nie stanęły - twierdzi Karczewski. To jednak nie jedyny powód. - Mieszkańcy chcą zmieniać deklaracje, ponieważ w przypadku segregacji będą musieli płacić za dodatkowe pojemniki - dodaje. To o czym mówi Karczewski ma dotyczyć mieszkańców budynków zarządzanych przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Pracownicy tego zakładu budżetowego kilka tygodni temu poinformowali swoich lokatorów, że jeżeli chcą segregować odpady, to będą musieli dodatkowo płacić za dzierżawę pojemników, które byłyby ustawiane przed ich budynkami. W dodatku byliby obciążani nawet kosztami dzierżawienia terenu, na którym byłyby ustawiane.


KAMA

Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Noworuzkiej" nr 846.


Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Boją się segregacji

Obrazek użytkownika Szfurcfung
  • Szfurcfung
  • 22-08-2013

Za przeproszeniem, ale chyba się komuś coś popierdzieliło. I to nie tylko w mieście, ale w gminie również. Wcześniej płaciłem za śmieci o 20 zł mniej niż teraz a częściej były wywożone. Nic poza tym się nie zmieniło. Dalej mamy pojemniki do segregacji i jeden wielki kontener na wszystko. Teraz pojemniki są w większości pełne i obok jeszcze leżą worki. Strach pomyśleć co będzie jak zacznie mocniej wiać.
Obrazek użytkownika beno
  • beno
  • 02-10-2013

To jest porąbany system odbioru śmieci.Mieszkam na tzw. zadupiu i muszę skuterem zwozić worki z plastikiem prawie 5 km.Dlaczego nie odbierają z pod płotu? tak jak w Gminie Radków<br />dlaczego inni maja lepiej za mniejszą kasę ? Pan Bednarczyk traktuje serio swoich wyborców i nie wyznaje zasady "płacić i płakać" W gminie wiejskiej Nowa Ruda w rowach pojawia się coraz więcej śmieci i to nawet posegregowanych ! ludziska po prostu się boją palić plastikami a myć kubki po śmietanie i przetrzymywać gdzieś na ganku też nie chcą więc do rowu wrzucają.

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×