REKLAMA

W Pstrążnej na ludowo

„Katarzynki” ze Ścinawki Górnej zdobyły I miejsce na XII Prezentacjach Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych „Róża Kłodzka w Pstrążnej

XII Prezentacje Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych RÓŻA KŁODZKA odbyły się w tym roku 16 lipca tradycyjnie w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Pstrążnej. Oprócz muzeum organizatorami imprezy były Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Urząd Miejski w Kudowie-Zdroju. W ramach konkursu wystąpiło 13 zespołów ludowych z ziemi kłodzkiej, a dzień wcześniej 15 lipca w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju koncertował zdobywca I nagrody na ubiegłorocznym przeglądzie zespół Tarnawiczanki ze Starego Waliszowa. Imprezę w skansenie otworzyli Edyta Bubińska, Wiceburmistrz Kudowy-Zdroju oraz Piotr Marchewka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, a także Marek Biernacki, Dyrektor Muzeum w Pstrążnej.

 

W tym roku laur zwycięstwa przypadł zespołowi Katarzynki ze Ścinawki Górnej, drugie miejsce wyśpiewał Harnaś z Radkowa, a trzecie Jaskier z Ołdrzychowic Kłodzkich. Nagrodę honorową za najwierniejszy tradycji strój regionalny otrzymały Ścinawianki ze Ścinawki Średniej. Werdykt publiczności, która najwięcej głosów oddała na zespół Katarzynki, potwierdził decyzję jurorów.

 

W jury zasiadali: Edyta Bubińska (Wiceburmistrz Kudowy-Zdroju), Piotr Marchewka (Etatowy Członek Zarządu Powiatu), Joanna Drab-Pasierska (Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu), Katarzyna Kubik (Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju), Agnieszka Szepetiuk-Barańska (Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu) oraz Piotr Borkowski (Kudowskie Centrum Kultury i Sportu).

 

Rolę konferansjera pełnił Wojtek Heliński, dzięki któremu każdy z zespołów został przedstawiony zabawnym cytatem z  „ludowego poety”, a publiczność żywiołowo oklaskiwała występujących.

 

Publiczność podczas podziwiania zespołów ludowych mogła napisać specjalne okolicznościowe pocztówki z pozdrowieniami z ziemi kłodzkiej oraz wziąć udział w grze terenowej na terenie skansenu. Wśród osób, które przekazały do wysłania zaadresowane pocztówki oraz znalazły brakujące litery hasła, organizatorzy rozlosowali nagrody – gadżety i materiały informacyjne powiatu kłodzkiego.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): W Pstrążnej na ludowo

71-letnia mieszkanka Nowej Rudy trafiła do szpitala po tym jak została potrącona.

W Radkowie będzie nowy hotel. Bednarczyk buduje do niego nową drogę
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×