REKLAMA

Pomogą po raku

foto: internet

Kobiety, które straciły pierś w wyniku choroby nowotworowej nie pozostaną bez wsparcia. Nadal czeka na nie pomoc.

Władze Nowej Rudy przyznały 13 tys. zł stowarzyszeniu naszych Amazonek. Pieniądze pójdą na rehabilitację fizyczną i psychiczną kobiet po zabiegu mastektomii, czyli wycięcia piersi. - Jako stowarzyszenie zapewniamy paniom rehabilitację fizyczną i psychiczną. Do rehabilitacji fizycznej zaliczamy drenaż limfatyczny, bo wiadomo, że po takiej choroby usunięte są więzy chłonne, jest obrzęk na rękach itd. Zapewniamy też gimnastykę ogólną usprawniającą - wylicza Elżbieta Ćwiek z noworudzkich Amazonek. - Oprócz tego organizowane są spotkania, na których panie rozmawiają, wymieniają swoje doświadczenia, udzielają sobie nawzajem potrzebnych informacji, integrują się i zaczynają od nowa żyć, bo to nie tylko rozmowy o chorobie - dodaje Elżbieta Ćwiek. Rehabilitacja prowadzona jest w Centrum Rehabilitacji „Kinesio” na hali sportowej w dzielnicy Słupiec, ale też w ich gabinecie w centrum Nowej Rudy. Dziś noworudzkie stowarzyszenie Amazonek to ponad 30 kobiet. Może zapisać się do niego każda kobieta, która przeszła chorobę nowotworową (raka piersi). Tu dostaną pomoc. - Jest bardzo dużo pań po takich zabiegach, ale już coraz częściej takie osoby zaczynają się otwierać, bo jeżeli zapiszą się do takiego stowarzyszenia i zobaczą, że „ja nie jestem sama, są też takie kobiety i one się nie krepują o tym rozmawiać, a to, co przeszły przyjęły jako dobrodziejstwo, że żyją” to jest im łatwiej - przyznaje Elżbieta Ćwiek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pomogą po raku

foto: pixabay.com

Media informują, że Polacy zaczynają chorować na sepsę. Z kolei kłodzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna uspokaja: my na razie nie chorujemy.

foto: pixabay.com

Ludzie nie chodźcie na pokazy - grzmi Danuta Łącz, prezes noworudzkiego oddziału Federacji Konsumentów. Wizyta na takim pokazie może nas kosztować grube tysiące złotych.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×