REKLAMA

Szkoła nadal będzie remontowana

Będzie łącznik pomiędzy starym, a nowym budynkiem szkoły.

Są też plany, których nie udało się zrealizować na skutek decyzji konserwatorów zabytków.
Konserwator zabytków nie zgodził się na docieplenie starego budynku szkoły w Ścinawce Śr. Jak uzasadniał, to przez gzymsy. W efekcie elewacja budynku została wyremontowana, ale wcześniej nie docieplono ścian budynku. - Ociepliliśmy budynek w inny sposób. Budynek zyskał cały nowy dach, który został docieplony. Częściowo zmieniliśmy też więźbę dachową. A na przyległym terenie poniżej hali gimnastycznej wykonano 16 odwiertów, z których będzie pochodzić ciepło na potrzeby szkoły - wymienia zakres przeprowadzonych w ostatnich miesiącach prac burmistrz Jan Bednarczyk. Konserwatorzy nie tylko pokrzyżowali plany burmistrza związane z dociepleniem budynku. Nie pozwolili też pomalować budynku w takim samym kolorze, jak nowy budynek szkoły. - Konserwator zgodził się na kolor elewacji, taki jak był na początku - tłumaczy burmistrz.
Jest plan
To nie koniec planów związanych ze szkołą. - Planujemy budowę łącznika pomiędzy starym budynkiem szkoły, a nowym. Nie mamy jeszcze projektu technicznego, ani pomysłu skąd pozyskać fundusze na budowę, ale w przeciągu kilku najbliższych lat łącznik musi powstać - zapowiada Bednarczyk. - Chcę, aby uczniowie mogli chodzić w kapciach po całej szkole - przekonuje burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Szkoła nadal będzie remontowana

Nie chcą podwyżek opłat za śmieci i NUK-u w Nowej Rudzie. Chcą wyższej jakości usług świadczonych przez wykonawcę i rozpisania prawdziwego przetargu na wybór firmy, która będzie odbierała śmieci od naszych mieszkańców.

foto: pixabay.com

Strach sparaliżował mieszkańców Ścinawki Śr. Ludzie boją się 50-letniego mężczyzny, który ma nie tylko obmacywać dziewczynki, ale też zaczepiać mieszkańców poruszając w rozmowie z nimi tematy związane z seksem.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×