REKLAMA

Zabrał szkole, dał gminie

foto: Internet

Najpierw szkoła teraz gmina. Burmistrz zabrał szkole wambierzyckie Wiejskie Centrum Kultury, Rekreacji i Integracji.

Dotychczas centrum zarządzała miejscowa szkoła. Dziś zarządza nim burmistrz. - Zostało ono wydzielone z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla poprawienia funkcji – twierdzi burmistrz Bednarczyk. - Poprzednio Zespół Szkolny nie za bardzo się tym zajmował albo w ogóle, ale pretensje do tego ciągle zgłaszał. Zostało to uporządkowane i wyłączone z zespołu szkolno - -przedszkolnego, który przedstawia terminarz, kiedy chce z tego miejsca korzystać i korzysta, a my mamy swobodę dysponowania tym centrum na inne cele - podkreśla Bednarczyk. Wiejskie Centrum Kultury, Rekreacji i Integracji działa na zasadzie niezależnego podmiotu. Jest tam duża sala, siłownia, odbywają się też różne zajęcia. - Pracownik, który był zatrudniony pozostał. Szkoła nadal ma klucze do obiektu - przypomina burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zabrał szkole, dał gminie

- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×