REKLAMA

Uciążliwe zapory

Pojawiły się w ubiegłym roku, a dziś przeszkadzają kierowcom, bo utrudniają ruch. Mieszkańcy pytają o zapory postawione na moście przy ul. Piłsudskiego w centrum Nowej Rudy.

Obecnie stan techniczny mostu jest zły i wymaga wykonania pilnych robót – wiedzą o tym kierowcy i wie o tym zarządca, czyli Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. W 2018 r. na moście została wprowadzona zastępcza organizacja ruchu ograniczająca ruch pojazdów ciężkich do 10 Mg i prędkości przejazdowej 20 km/h wraz ze zawężeniem pasa ruchu. - Zapory na moście zostały ustawione ze względu na pogorszenie jego stanu technicznego – przyznaje Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. - Przeprowadzone ekspertyzy wykazały, że uległa obniżeniu nośność mostu, a co za tym idzie dopuszczalny tonaż. W tej chwili mostem w jednym czasie może przejechać maksymalnie jeden pojazd - przypomina Loch. Tak jest jednak od wielu miesięcy i nic się nie zmienia. Jak jednak zapewnia Loch, jest szansa na remont.

Co dalej z mostem?

- Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu zakończyła już opracowywanie dokumentacji projektowej i w tej chwili przygotowujemy przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Termin realizacji tego zadania przewidziany jest na lata 20202021 - zapowiada Leszek Loch. Remont całego mostu na ul. Piłsudskiego to koszt ok. 5 mln zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Uciążliwe zapory

- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×