REKLAMA

Konkurs 'Pegazik'

Etap powiatowy konkursu recytatorskiego – „Pegazik”

W dniach 16 i 17.03.2016r. w Kłodzkim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji odbył się etap powiatowy XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Szkołę Podstawową w Radkowie reprezentowali: Michalina Grochowska, Daria Kantyka, Aleksandra Cholewka, Kacper Przybyłek. W kategorii „starsi”: kl. I – III gimnazjum wystąpiły uczennice: Barbara Węgrzyn, Dominika Kul i Dorota Humeniuk. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę w eliminacjach powiatowych. Wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych zdobył: Kacper Przybyłek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. 'Pegazik' to konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa dolnośląskiego. Uczestnicy występują w dwóch kategoriach: a) młodsi – klasy IV-VI – uczniowie szkół podstawowych b) starsi – klasy I-III – uczniowie gimnazjum. W kategorii młodsi uczestnicy wykonują jeden utwór – wiersz lub fragment prozy. Czas prezentacji do 4 minut. W kategorii starsi uczestnicy wykonują dwa utwory: wiersz i fragment prozy. Łączny czas prezentacji do 7 minut. Prezentowane utwory mogą być dowolne (z wydanych drukiem).

 

Źródło: Zespół Szkół w Radkowie

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Konkurs 'Pegazik'

foto: pixabay.com

Z roku na rok rośnie liczba zachorowań na nowotwory. Rośnie też liczba zgonów na raka w powiecie kłodzkim.

foto: pixabay.com

303 mieszkańców miasta i gminy Radków zachorowało już w tym roku na grypę. 11 osób z Nowej Rudy na boreliozę. U czterech osób stwierdzono zaś gruźlicę. Sprawdzamy na jakie jeszcze choroby zakaźne zachorowali nasi mieszkańcy. Oficjalnie, bo nie wszystkie przypadki są zgłaszane.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×