REKLAMA

Ulice bez progów

Nie będzie progów zwalniających na ulicach Słonecznej, Bema i Ogrodowej. Tak zadecydowali radni z komisji porządku publicznego Rady Miejskiej.

Ich zdaniem trzeba szukać innych rozwiązań, aby wyhamować kierowców korzystających z tych ulic.
Mieszkańcy chcieli progów, ale radni się nie zgodzili. Jak twierdzą, przepisy nie pozwalają na zamontowanie tam progów zwalniających. Dlatego pracownicy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie muszą szukać innych rozwiązań, aby w tym rejonie poprawić bezpieczeństwo. Są już pierwsze pomysły, ale na szczegóły - jak twierdzą - jeszcze za wcześnie. O tym, że kierowcy powinni tam wyhamować wiedzą nie tylko mieszkańcy, ale też strażnicy miejscy. - To są sugestie mieszkańców My otrzymywaliśmy sygnały, że jeżdżą szybko motorami, samochodami, czy quadami. A mieszkańcy chcą wyhamować zapędy kierowców - wyjaśnia Piotr Kwiecień. - My nie mamy możliwości pomiaru prędkości, więc w tej sytuacji za wiele nie zrobimy - zaznacza komendant Straży Miejskiej w Nowej Rudzie.
Na Broniewskiego tak samo
Przypomnijmy, że na ul. Broniewskiego w dzielnicy Słupiec również progów nie będzie, bo i tam na ich zamontowanie nie pozwalają przepisy. - Jest tam bardzo duże zagęszczenie studzienek, a przepisy mówią, że musi zostać zachowana odpowiednia odległość. Przepisy nie pozwalają na zamontowanie progów. Wizja objęła ulice Broniewskiego i Bema. Będziemy się zastanawiali nad zamontowaniem spowalniaczy, albo wysepki - informuje Jerzy Pulit, radny i członek komisji porządku publicznego. Być może podobne rozwiązania zostaną zastosowane na ulicach w centrum Nowej Rudy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ulice bez progów

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×