REKLAMA

Nowi dewastują gminę?

Od tego się zaczęło.

Starzy wandale nie odpuszczają. W dodatku prawdopodobnie niszczyć gminę Radków zaczęły też nowe osoby. Na razie jednak nikogo nie zatrzymano, a dewastacje postępują.

- Wandale przenieśli się do Ścinawki Gr. Zdemolowali cały plac nauki jazdy rowerowej. Dewastacji dopuścili się w jeszcze kilku innych miejscach i tak sobie krążą. Rozwalili kilka znaków w Wambierzycach. Stado wilków krąży po gminie i jak z jednego miejsca się ich przepędzi, to idą na drugi koniec gminy - komentuje Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Gmina ma 140 km2. Nie sposób każdego miejsca objąć monitoringiem - dodaje Leszek Dorszewski, komendant radkowskiej straży miejskiej.
To nie Ci sami Warto przypomnieć, że od sierpnia ubiegłego roku w gminie dochodzi do regularnych zniszczeń i dewastacji. O ile poprzednich dokonywały prawdopodobnie te same osoby, o tyle nowe dewastacje nie są ich udziałem. - To muszą być nowe osoby, bo te zniszczenia nie są w stylu poprzednich wandali - ocenia komendant Dorszewski. - Po fali zniszczeń jaka przetoczyła się przez gminę policjanci podjęli czynności prewencyjne w tej sprawie - dodaje komendant. Prewencja w wykonaniu policji to rozmowy dzielnicowych. - W związku z problemem jaki jest w gminie Radków, a który dotyczy zniszczeń i dewastacji ten temat stał się priorytetowym dla dzielnicowych - zapewnia Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Monitorują teren, kontrolują i legitymują. Prowadzą szeroko zakrojone działania prewencyjne - zaznacza rzeczniczka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowi dewastują gminę?

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×