REKLAMA

Ludzie pytają o śmieci

Mieszkańcy pytają jak Noworudzkie Usługi Komunalne zbierają odpady, które oni segregują, bo jak mówią papier przyjmie wszystko, a oni chcą to zobaczyć.

Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci poruszyły mieszkańców, którzy chcą rozliczać Noworudzkie Usługi Komunalne ze sposobu ich odbierania. - Do jednego worka pakują wszystko. Tak było w Bożkowie. Podjechał samochód, a panowie opróżniali do niego wszystkie pojemniki. Okazuje się, że NUK ma jeden samochód przystosowany do segregacji. I jeden samochód obsłuży całe miasto i gminę Nowa Ruda? Papier przyjmie wszystko, ale dopóki tego nie zobaczę, to nie uwierzę - mówi nam pani Joanna, jedna z mieszkanek (dane do wiadomości mieszkańców). - W Bożkowie są dzwony, więc odpady zostały zabrane specjalistycznym samochodem do dzwonów. Ten samochód ma trzy komory - na plastik, szkło i papier - odpiera zarzuty Grzegorz Kuzak, prezes Noworudzkich Usług Komunalnych. - Takim systemem pracujemy w gminie. W mieście stosowany jest inny system. Mamy samochody z jedną komorą, ale one są wyznaczone do selektywnej zbiórki. Raz zabierają szkło, raz papier, raz plastik itd., według harmonogramu – zapewnia Kuzak.

Zapraszam, zobaczcie sami

- Nie mam nic do ukrycia. Każdy może przyjść, zobaczyć, pooglądać jakim sprzętem dysponujemy - zaprasza do siebie mieszkańców prezes Kuzak. - My nie możemy mieszać odpadów, ale wiem, że utarło się takie stwierdzenie, że ci co zbierają i tak mieszają odpady. To nie jest prawdą - zapewnia Kuzak.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ludzie pytają o śmieci

Była kontrola na terenie Willi Konrad. Będą wycinać kasztanowce.

Droga Raszków-Wambierzyce szybko nie zostanie wyremontowana.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×