REKLAMA

Priorytetem jest pałac

Juwenalis ma nowych członków i nowego prezesa. Priorytetem dla stowarzyszenia będzie walka o bożkowski pałac.

- Stowarzyszenie przekazaliśmy panu Langenfeldowi. Jest nowy prezes, nowi członkowie i oni chcą reaktywować stowarzyszenie, szukać pieniędzy, sponsorów na to, żeby coś zrobić z Pałacem w Bożkowie – mówi nam Andrzej Witkowski, były prezes Stowarzyszenia Juwenalis. Bożkowskie stowarzyszenie zaczęło działać pod koniec lat 90 i prowadziło działalność na rzecz młodzieży. - Zajmowaliśmy się pomocą młodzieży. Organizowaliśmy obozy na Górze Wszystkich Świętych, imprezy dla mieszkańców Nowej Rudy, półkolonie dla dzieci. Pomysł, żeby działać jako stowarzyszenie pojawił się, gdy w 1998 r. jako pierwsi zorganizowaliśmy na terenie Nowej Rudy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wówczas jeszcze nie jako stowarzyszenie, ale jako grupa młodych ludzi. To był pierwszy taki finał. Wówczas pomyśleliśmy, żeby powołać stowarzyszenie – wspomina Witkowski.
Nowe władze, nowi ludzie
- Nie ma jeszcze zmian w KRS, ta sprawa jeszcze się w sądzie nie zakończyła, choć wszystkie papiery są złożone. Na obecną chwilę stowarzyszenie liczy 15 osób, ale są jeszcze chętni by do nas dołączyć. Szefem zostałem ja – mówi nam Jerzy Langenfeld, nowy prezes Stowarzyszenia Juwenalis.
Rozmawiali z konserwatorem
W sprawie pałacu przedstawiciele Stowarzyszenia pojechali do Barbary Nowak – Obelindy, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. - Tam jest prywatny właściciel, ale wiemy już, że to nie przekreśla uzyskania pieniędzy od konserwatora. Jeżeli będzie porozumienie z właścicielem, wówczas jako stowarzyszenie możemy wystąpić o pieniądze – mówi Jerzy Langenfeld. – Na razie nasze kontakty są dobre, więc zobaczymy – dodaje prezes. Jerzy Langenfeld zapowiada, że na pewno będą poszukiwać sponsorów, którzy pomogą uratować bożkowski pałac. Jednak dopóki nie ma zmian w KRS stowarzyszenie może działać jako stowarzyszenie, ale nie może założyć żadnego rachunku bankowego, na które można by przelewać pieniądze.
Czy udźwigną temat?
- Wszystko będzie zależało jak do tego podejdą nowe władze. Są stowarzyszenia, które obracają milionami i je pozyskują, więc jest szansa i tu. Wszystko będzie zależało od tego w jakim kierunku pójdzie nowy zarząd – promocji i poszukania inwestorów, czy pójdą w kierunku poszukiwania np. środków unijnych w celu ratowania pałacu – ocenia Andrzej Witkowski.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Priorytetem jest pałac

Obrazek użytkownika JA
  • JA
  • 10-07-2019

PAN WITOWSKI.

foto: pixabay.com

Będzie przebudowa stacji kolejowej w Ścinawce Śr. Polskie Linie Kolejowe szukają wykonawcy. Prace mają się zakończyć przed rozpoczęciem wydobycia węgla.

Nie popisali się strażacy ochotnicy z gminy Radków. Mieli zabezpieczać zawody sportowe „Garmin Ultra Race Radków 2019” i „Garmin Triminator Radków”, a mało brakowało, aby przez nich w ogóle się one nie odbyły.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×