REKLAMA

Patriotyczny bieg

Kolejna, VI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” powoli przechodzi do historii

W niedzielę, 4 marca 2018 r. miała miejsce VI edycja Biegu Tropem Wilczym, która stanowił główną część obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w kilku miejscowościach, m.in. Nowej Rudzie-Słupicu.  Po Mszy Św. uroczysta procesja podążyła pod Pomnik Żołnierzy Wyklętych, by uczestniczyć w Apelu Pamięci, by złożyć kwiaty i zapalić światełko bohaterom. Ostatnim punktem programu obchodów tego ważnego dnia był honorowy Bieg Tropem Wilczym na dystansie 1963m. To symboliczny bieg upamiętniający śmierć ostatniego Żołnierza Wyklętego. Pobiegli i młodzi i starsi. Na starcie stanęły również dzieci i młodzież słupieckiej szkoły. W białych koszulkach z wizerunkiem jednego z 10 Żołnierzy Wyklętych pobiegli nie po zwycięstwo, nie po medal, choć taki otrzymał każdy, ale w hołdzie tym, którzy oddali swoje życie za ojczyznę. Konkurencja biegowa dla najmłodszych pn: "100 metrów dla Niepodległej", patriotyczne śpiewanie, pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej w Kłodzku - to wszystko znalazło się w programie obchodów. Jesteśmy i pamiętamy.

 

fot. 22kbpg

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Patriotyczny bieg

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w II Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 8 października w Nowej Rudzie.

Proboszcz wyjaśnienie napisał. Biskup je przyjął.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×