REKLAMA

Będzie lepszy program?

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wstrzymał nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany pieców. Jego przedstawiciele proszą o chwilę cierpliwości i zapewniają, że będzie lepszy program.

Nie chodzi o pieniądze, ani o ich brak. Pieniądze są, ale Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska chce zaproponować lokalnym społecznościom coś lepszego. - Program, który do tej pory funkcjonował był programem przejściowym. Chcemy przystąpić do innego, ogólnopolskiego programu „Czyste powietrze”, który jest programem powszechnym, skierowanym do wszystkich. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie rady nadzorczej w tym temacie, a w przyszłym tygodniu spotkanie zarządu. Po tych spotkaniach będą już konkretne informacje, dlatego prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości - uspokaja Bartłomiej Wiązowski, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
279 „kopciuchów” mniej
Tymczasem dzięki tym dotacjom w Nowej Rudzie zlikwidowano już 279 tzw. kopciuchów. Tylko w ubiegłym roku do urzędu miejskiego w Nowej Rudzie wpłynęło 137 wniosków od mieszkańców. Kwota dofinansowania wyniosła 894 tys. 622 zł. I to właśnie miejskich urzędników najbardziej zdenerwowała informacja WFOŚu, przez którą musieli wstrzymać przyjmowanie wniosków od mieszkańców. - Decyzją Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu informujemy o WSTRZYMANIU czwartego naboru wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów zadań inwestycyjnych z ograniczeniem niskiej emisji na terenie miasta Nowa Ruda - poinformowali przed kilkoma dniami miejscy urzędnicy. - W przypadku wznowienia programu, zostanie podana informacja o kolejnych naborach – zaznaczyli.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Będzie lepszy program?

Obrazek użytkownika cbn
  • cbn
  • 11-06-2018

......ALE SCIEMA,
Obrazek użytkownika cbn
  • cbn
  • 11-06-2018

......ALE SCIEMA,

Jest pomysł na rozbudowę przedszkola we Włodowicach, ale do rozpoczęcia działań jeszcze daleka droga. Najpierw trzeba znaleźć kasę.

Około 2 tys. zł potrzeba, aby rozwiązać problem z oknami, o których wymianę walczy Pan Daniel z dzielnicy Drogosław.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×