REKLAMA

Zachwycili Rumunię i świat

foto: FB ZPiT Nowa Ruda

Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda z Rumunii wrócił jako zwycięzca Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego.

Był to XXIV Międzynarodowy Festiwal Folkloru Dzieci i Młodzieży „Cătălina” odbywający się Rumunii.
Do kraju Draculi przyjechały zespoły z całego świata. Byli reprezentanci z Meksyku, Węgier, Ukrainy, Czarnogóry, Mołdawii czy Bułgarii. Z Polski pojechała grupa 38 osób. Wrażenie z pobytu w Rumunii jak mówi Ewa Krzemińska – Miś, są wręcz nie do opisania
- Wspaniałe wrażenia. Nikt się tego nie spodziewał. Pierwszy raz w tym składzie pojechaliśmy za granicę. Oceniało nas dziewięciu członków komisji – mówi kierownik i choreograf zespołu, Ewa Krzemińska – Miś.
Zasłużona nagroda
Puchar, dyplom i ogromną radość – to nagroda, jaką przywieźli ze sobą noworudzcy tancerze.
- Dużym plusem było dobre przygotowanie kapeli reprezentacyjnej. Dzieci śpiewały na żywo, były na scenie szczęśliwe. Pół godziny prezentowaliśmy się na scenie i to zostało docenione przez jury – mówi Krzemińska – Miś.
Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda to bez wątpienia jedna z wizytówek Nowej Rudy. Tancerze od lat reprezentują miasto w Polsce i za granicą. W nich warto inwestować. Dowodem na to są nie tylko liczne wyjazdy i wygrane konkursy czy festiwale, ale też odznaczenia. Przypomnijmy, że zespół został wyróżniony przez władze województwa. Naszym tancerzom przyznano Odznakę Honorową Złotą Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zachwycili Rumunię i świat

W gminie Nowa Ruda będzie II tura? Nieoficjalne wyniki wskazują, że Wojciech Kołodziej spotka się w niej z Adrianną Mierzejewską.

PKW publikuje pierwsze wyniki wyborów. Poniżej nazwiska osób, którym zaufali mieszkańcy Radkowa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×