REKLAMA

Powiat Kłodzki: Samorządowcy apelują o złagodzenie obostrzeń

Powiat Kłodzki: Samorządowcy chcą, aby premier złagodził obostrzenia przed sezonem zimowym

Powiat Kłodzki: Samorządowcy apelują do premiera przed nadchodzącym sezonem zimowym. Chcą poluzowania obostrzeń i częściowego zniesienia rygorów w branży turystycznej. Jak argumentują apel?

Powiat Kłodzki: W obliczu zbliżającego się sezonu zimowego, starosta kłodzki wraz z samorządowcami wystosowali apel do premiera RP, Mateusza Morawieckiego. Proszą między innymi o poluzowanie obostrzeń nałożonych na branżę turystyczną, które mają obowiązywać w czasie świąt oraz ferii zimowych. 

Zobacz co piszemy w artykule o stokach narciarskich w Zieleńcu

 

Źródło dochodu wielu mieszkańców

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń w swoim apelu napisał, że na terenie powiatu kłodzkiego działają dwa ośrodki narciarskie posiadające łącznie prawie 40 km tras. Mowa ośrodkach o Zieleniec-Ski Arena w Dusznikach-Zdrój i Czarna Góra Resort w gminie Stronie Śląskie. Poza tymi wymienionymi, trasy narciarskie znajdują się też na terenie gmin Szczytna, Radków, Nowa Ruda, Międzylesie, Lądek-Zdrój oraz Bystrzyca Kłodzka. Cieszą się one dużą popularnością zarówno wśród Polaków jak i Czechów. - W sezonie zimowym, wraz z pierwszymi opadami śniegu ośrodki odwiedza od kilku do kilkunastu tysięcy turystów dziennie, zapewniając utrzymanie kolejnym tysiącom osób zatrudnionych bezpośrednio przy obsłudze stoków, jak i w branży hotelarskiej, wellness, gastronomicznej, rozrywkowej itp. Z tego względu, Ziemia Kłodzka od dłuższego czasu  czyni  przygotowania do sezonu zimowego. Obsługa tak dużej liczby gości rozkłada się bowiem nie tylko na stacje narciarskie, ale i gminy ościenne - mówi Maciej Awiżeń.

- Pragniemy przypomnieć,  iż przygotowania do sezonu trwają niemal cały rok! Z dużym wyprzedzeniem dokonuje się rezerwacji noclegów, planowane są imprezy rozrywkowe, zajęcia dla dzieci i wiele wydarzeń  towarzyszących. Lada dzień należy rozpocząć bardzo kosztowne naśnieżanie stoków. W chwili obecnej wszystkie te prace stoją pod znakiem zapytania - podsumowuje Awiżeń. 

 

Branża turystyczna pociągnie za sobą inne

Czy Powiat Kłodzki ma szansę przywrócić turystykę do życia? Starosta Maciej Awiżeń twierdzi, że podjęcie decyzji o połączeniu ferii zimowych w jednym terminie jest przedwczesne, bo liczba zakażonych maleje. Podkreśla, że rozłożenie turnusów zimowych jest bezpieczniejsze i pozwoli zachować rygor sanitarny. Dodatkowo, miałoby to zapewnić utrzymanie chociaż części miejsc pracy mieszkańców powiatu kłodzkiego i zapobiec bankructwu wielu firm. Co za tym idzie, sytuacja finansowa wielu gmin mogłaby się poprawić. Podobny apel wystosowali także: Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej, z poparciem wójtów i burmistrzów z powiatu kłodzkiego oraz z Barda, Złotego Stoku i Stoszowic oraz Ośrodek narciarski Czarna Góra Resort.

 

O najnowszych decyzjach w sprawie będziemy informować na bieżąco. 

Kliknij tutaj, aby przeczytać o uporczywym smogu w Nowej Rudzie

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: Samorządowcy apelują o złagodzenie obostrzeń

Kłodzko: Na ul. Podgrodzie doszło do kolizji 2 aut. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

KPP Kłodzko

Polanica-Zdrój: Tym razem praworządność nie opłaciła się mieszkańcowi powiatu kłodzkiego. Zgłosił włamanie i sam przy okazji wpadł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×