REKLAMA

Kto zakłóca ciszę?

foto: pixabay.com

Mieszkańcy Radkowa skarżą się na nocne hałasy dobiegające z ogródka piwnego Restauracji Graniczna, która znajduje się w samym centrum miasta. Właściciel lokalu twierdzi, że to nie jego klienci powodują hałas.

Restauracja Graniczna mieści się w Rynku, w centrum Radkowa. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że goście ogródka piwnego robią sobie w nim posiadówki do godz. 2:00 w nocy zakłócając tym samym ciszę nocną. Innego zdania jest właściciel lokalu, który zapewnia, że ogródek czynny jest do godz. 22:00, a hałas robią nie jego goście, a przypadkowi mieszkańcy. - Przychodzą i siadają na krzesłach. Czasem mają ze sobą alkohol. Kiedyś przesiadywali pod lipą, czy na fontannie - wskazuje Roman Kocoń, właściciel restauracji. - Dzwonimy na policję, bo strażnicy miejscy mandaty wystawiają w dzień, a w nocy śpią. Ale nim policja przyjedzie, to chwilę trwa, bo przyjeżdża z Nowej Rudy - dodaje właściciel. Roman Kocoń zapewnia, że jako właściciel lokalu nie dopuszcza do zakłócania porządku. Po zamknięciu ogródka goście hotelu i restauracji co najwyżej wychodzą do niego na papierosa.
- Czasami w soboty mamy jakieś imprezy, ale też pilnujemy by porządek nie był zakłócany. Zawsze w okresie letnim jest więcej gości, jest ciepło, przyjeżdżają turyści, w Rynku jest więcej życia - przekonuje Kocoń. Jeszcze 5-6 lat temu sytuacji związanych z zakłócaniem porządku było zdaniem właściciela więcej. - Współpracowaliśmy wówczas ze strażą miejską i policją i ci co rozrabiali zostali stonowani. Część zniknęła z Radkowa. Brakuje jednak większego dozoru policji i straży po godz. 22:00. Wręcz nie ma go, a przyjazd policjantów z Nowej Rudy chwilę niestety zajmuje - ocenia właściciel Granicznej.
Kiedy czynny posterunek?
Jak długą chwilę? - Posterunek Policji w Radkowie jest czynny w godzinach pracy funkcjonariuszy, którzy pełnią w nim służbę, a które to godziny wynikają z bieżących grafików służby i nie są one stałe - odpowiada Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Wszelkie interwencje na terenie działania posterunku policji w Radkowie są obsługiwane całodobowo, 7 dni w tygodniu przez funkcjonariuszy policji z Radkowa, a w razie ich nieobecności przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie - zapewnia policjantka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Kto zakłóca ciszę?

Obrazek użytkownika z Rynku
  • z Rynku
  • 04-09-2019

Pan emeryt burmistrz Bednarczyk w nocy śpi i imprezowicze powinni to uszanować. Nie będzie angażował strażników nocnych.
Obrazek użytkownika Ziemek
  • Ziemek
  • 04-09-2019

Bednarczyk, kiedy gaz w Ścinawce? Jak długo będziesz jeszcze nas okłamywał? A może już cię demencja starcza dosięgła??
Obrazek użytkownika Niki
  • Niki
  • 05-09-2019

Zdaje się,że w polskim prawie nie ma czegoś takiego jak "cisza nocna"? jest "zakłócanie porządku publicznego, które obowiązuje 24 h na dobę!
Obrazek użytkownika Tytus
  • Tytus
  • 06-09-2019

Romek to porządny gość, to sumienie Bednarczyka tak się w nocy tłucze. Szykujcie taczki panu Janu

Fot. Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój: Mur w Stawie Zdrojowym będzie trzeba zburzyć i wykonać od nowa. Dlaczego? VIDEO

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Kłodzko: Dokument pokontrolny w sprawie funkcjonowania rodziny zmarłej Hani będzie liczył ok. 600 stron...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×