REKLAMA

Inspektorzy kontrolują śmietnisko

Trwa kontrola prowadzona przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Noworudzkich Usługach Komunalnych i na rekultywowanym wysypisku śmieci przy ul. Niepodległości, czyli na tzw. dolinie.

WIOŚ wszczął kontrolę po tym, jak do inspektorów trafi ła dokumentacja zdjęciowa przedstawiająca odpady wywożone na teren dawnego wysypiska, które zdaniem mieszkańców nie powinny tam trafi ć. Miały to być nie tylko śmieci, ale też osady z oczyszczalni ścieków, folie, gumowce i inne rzeczy. - To jest przestępstwo przeciwko przyrodzie, to mafia śmieciowa. Przyjeżdża samochód, zrzucają śmieci i następnie przykrywają ziemią - komentował krótko Czytelnik, od którego otrzymaliśmy zdjęcia.
Rekultywacja z kontrolą w tle
Grzegorz Kuzak, prezes Noworudzkich Usług Komunalnych podkreślał, że rekultywacja wysypiska prowadzona jest zgodnie z prawem, a widoczne na zdjęciach czytelnika odpady mogą należeć do tych przetransportowywanych, które trafiły na wysypisko dawno temu. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska chyba do końca pewny tego nie był, bo wszczął kontrolę. Na mówienie o jej wynikach jest jednak jeszcze za wcześnie. - Termin zakończenia kontroli prowadzonej w firmie Noworudzkie Usługi Komunalne został przedłużony z konieczności wykonania dodatkowych czynności kontrolnych na terenie składowiska odpadów - informuje Zdzisław Kędziora, kierownik wałbrzyskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
Prezes o kontroli
Grzegorz Kuzak przyznaje, że trwa kontrola. - Nic więcej na razie powiedzieć nie mogę - ucina krótko prezes Noworudzkich Usług Komunalnych. - Przekazaliśmy wszystkie dokumenty, była wizja na składowisku, a teraz jest czas oczekiwania. Mieliśmy trochę problemów z odbieraniem plastiku, ale w Bielawie została uruchomiona linia sortownicza i teraz już jest on odbierany - przyznaje prezes. Kontrola jak zapowiada Zdzisław Kędziora zostanie zakończona do 31 lipca

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Inspektorzy kontrolują śmietnisko

foto: pixabay.com

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie praktycznie jednogłośnie zapadła decyzja o tym, że powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Ale nie we wsi, ale na noworudzkiej obwodnicy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jugowa. Zebrano w tej sprawie kilkaset podpisów.

Nagrali swój pierwszy teledysk do utworu „Horyzonty”. Nagrali też debiutancką płytę. Noworudzka KARMA mocnym uderzeniem wkroczyła na lokalną scenę muzyczną. Teraz przyszedł czas, aby usłyszał o nich kraj.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×