REKLAMA

Żłobek na koniec miesiąca

W Wambierzycach działa już nowe przedszkole. W Ścinawce Śr. maluchy muszą poczekać do końca października.

Burmistrz Radkowa zapewnia, że wszystkie prace związane z otwarciem żłobka są już na ukończeniu.
Żłobek w Ścinawce Śr. powinien ruszyć we wrześniu, ale doszło do opóźnień. Pojawiały się informacje, że jego otwarcie nastąpi 1 października. Burmistrz jednak studzi emocji i deklaruje, że placówka będzie gotowa na koniec miesiąca. - Od początku była mowa o takim terminie, czyli do końca października. Pani zarządzająca żłobkiem, podając informacje o 1 października podała nieprawdziwą informację. Wszystko jest na ukończeniu. Za chwilę żłobek zostanie oddany do dyspozycji gminy. Trzeba jeszcze m.in. rozstawić meble i wywietrzyć pomieszczenia. Tu chodzi o dzieci i nie pozwolę sobie na żadne niedociągnięcia - mówi nam Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. Żłobek powstaje w budynku, w którym do tej pory funkcjonowało przedszkole. Na jego przebudowę gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Całkowity koszt przebudowy to blisko milion czterysta tysięcy złotych. Prawie milion dwieście tysięcy, to dotacja. Zgodnie z założeniami projektu, w żłobku będzie 36 miejsc. Dzieci będą podzielone na trzy grupy. Budynek będzie też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, podobnie jak sanitariaty i korytarze. W placówce pojawią się meble wspomagające rozwój i ułatwiające funkcjonowanie dzieci niedowidzących. Oprócz tego zakupione zostanę urządzenia, sprzęty i zabawki, które pobudzają rozwój oraz pomagają funkcjonować dzieciom z rozmaitymi deficytami.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Żłobek na koniec miesiąca

foto: pixabay.com

25 stycznia doszło do śmierci w pijalni piwa przy ul. Armii Krajowej w centrum Nowej Rudy. Pomimo to nadal nie ma wyników sekcji zwłok, a tym samym odpowiedzi na pytanie, co się wydarzyło.

foto: pixabay.com

W kuchennej szafce schował 2 kg amfetaminy o wartości ok. 80 tys. zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×