REKLAMA

Powiat Kłodzki: Ile osób już się zaszczepiło?

Powiat Kłodzki: Wszystko, co musisz wiedzieć o szczepieniach na koronawirusa

Powiat Kłodzki: Podsumowujemy najważniejsze informacje o szczepieniach. Ile osób z Powiatu Kłodzkiego udało się zaszczepić do połowy stycznia? Sprawdź dane.

Powiat Kłodzki: Od 27 grudnia trwają szczepienia narodowe. Zaczęło się od tak zwanej grupy zerowej, teraz będą szczepić się również seniorzy. Zobacz, jak wygląda sytuacja w Powiecie Kłodzkim. 

 

Powiat Kłodzki i województwo dolnośląskie 

Według raportu ministerstwa zdrowia, do tej pory w całym województwie dolnośląskim zaszczepiono 61 388 osoby. Dziennie w skali województwa szczepi się średnio 1 984 osób. Według danych MZ, do tej pory 4 367 osób dostało drugą dawkę szczepionki. 

Jeżeli chodzi o Powiat Kłodzki - do tej pory wyszczepiono 3 507 osób. Dziennie w skali powiatu szczepi się średnio 381 osób. Drugą dawkę szczepionki otrzymało 75 osób. 

W skali całego kraju wykonano 684 277 tys. szczepionek. To daje dziennie średnio 35 699 tys. 

 

Podział na grupy

Do 14 stycznia trwały zapisy na szczepienia w grupie zero. Odbywały się one w szpitalach węzłowych. W grupie zerowej znaleźli się pracownicy szpitali, sanepidów, domów pomocy społecznej, ośrodków pomocy społecznej, uczelni medycznych oraz rodzice wcześniaków. Następni w kolejce są seniorzy:

Od 15 stycznia na szczepienia mogą zapisać się osoby powyżej 80 roku życia

Od 22 stycznia na szczepienia mogą zapisać się osoby powyżej 70 roku życia

Osoby poniżej 70 roku życia narazie nie mają wyznaczonego terminu rejestracji, ale od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się na stronie www.szczepimysie.pacjent.gov.pl

Powiat Kłodzki - punkty szczepień. Kliknij, aby zobaczyć gdzie się zaszczepisz 

 

Wstrzymane dostawy 

Aktualnie w Polsce obywatele szczepieni są preparatami firmy Pfizer i BioNTech. Szczepionki są rozprowadzane w Unii Europejskiej pod marką Comirnaty. Szczepionkę należy podać w dwóch dawkach, odczekując co najmniej 21 dni pomiędzy zastrzykiem. Pod koniec tego tygodnia do Polski dotarły informację o pomniejszonych dostawach szczepionek. W najbliższy poniedziałek, 18 stycznia przyjedzie do kraju jedynie 60% z planowanej dostawy. Zostanie ona uszczuplona o 40%. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera poinformował, że taka sytuacja utrzyma się przez około miesiąc. Firma chce zwiększyć produkcję preparatów - dlatego będą zmiany w planie dostaw. W tym roku ma wyprodukować 2 mld szczepionek. Ministerstwo Zdrowia deklaruje, że każda osoba, która otrzymała pierwszą dawkę preparatu - dostanie też drugą. 

 

Pomoc schorowanym

Wiele gmin z Powiatu Kłodzkiego zaproponowało pomoc w dostaniu się na szczepienia. Gminy uruchomiły infolinie, na które mogą zgłaszać się seniorzy i osoby niepełnosprawne, którym ciężko jest o własnych siłach przyjechać do punktu szczepień. 

Powiat Kłodzki - darmowy transport na szczepienia. Kliknij, aby zobaczyć listę telefonów 

 

Natalia Kołodziej, inf. Ministerstwo Zdrowia

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Powiat Kłodzki: Ile osób już się zaszczepiło?

Obrazek użytkownika Adolf Kamchatkow
  • Adolf Kamchatkow
  • 16-01-2021

Immunization Action Coalition to amerykańska organizacja pozarządowa zajmująca się promocją szczepień. Jest wpierana przez m.in. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), która wymienia IAC na swojej stronie internetowej Global Vaccine Safety (Globalne Bezpieczeństwo Szczepionek), zwracając uwagę na dostępność materiałów IAC w różnych językach. IAC jest również członkiem projektu Vaccine Safety Net prowadzonego przez WHO. Wiceprezesem IAC jest dr Kelly Moore, która na początku stycznia 2021 była gościem telewizji CNN. Stwierdziła, że nikt nie powinien być zaskoczony doniesieniami o „śmierci wielu osób” w placówkach opieki długoterminowej dzień lub dwa po zaszczepieniu się Covid-19, ponieważ szczepionki na Covid-19 nie były testowane na „słabych staruszkach”. – Ponieważ nie badano szczepionek na osobach w tych populacjach, nie wiemy, jak dobrze szczepionka będzie na nich działać. Wiemy, że większość szczepionek nie działa tak dobrze u słabej starszej osoby, jak u kogoś który jest wysportowany i energiczny, nawet jeśli są w tym samym wieku – dla CNN powiedziała Moore przedstawiająca się jako specjalista od szczepień seniorów i wskazała, że musimy być przygotowani na doniesienia o śmierci osób starszych „dzień lub dwa” po podaniu szczepionki. Twierdzi, że to normalne zjawisko, a zgon niekoniecznie należy wiązać ze… szczepionką. Ciężko dać wiarę takiemu tłumaczeniu, skoro problemem są nagłe, masowe zgony seniorów zaraz po otrzymaniu niedostatecznie przetestowanej szczepionki, za którą odpowiedzialności nie biorą nawet producenci. Wzrost liczby zachorowań u zaszczepionych seniorów zanotowano m.in. w Hiszpanii. Poza tym, należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę. Z jednej strony do statystyki zgonów na Covid-19 dopisuje się wszystkich, którym obecność koronawirusa w organizmie wykazał niedokładny test PCR, włącznie z tymi, którzy od lat cierpieli na poważną chorobę wieńcową, mieli zawały serca, cukrzycę, nowotwory, a nie nie mieli objawów Covid-19, a z drugiej strony przestrzega się przed wiązaniem nagłych, masowych zgonów seniorów po zaszczepieniu ze… szczepionkami. Gdzie tu logika? Zwróćcie także uwagę, że jeśli o zgonach seniorów po zaszczepieniu mówi już sama promotorka szczepień, to sprawa jest naprawdę poważna.

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×