REKLAMA

Budynek po zakonie własnością gminy

foto: pixabay.com

To już jest pewne. W Ścinawce Śr. powstanie Dom Opieki Dziennej i Całodobowej. Zakonnice sprzedały gminie budynek, w którym do niedawna funkcjonował zakon.

Po miesiącach rozmów i negocjacji doszło do podpisania aktu notarialnego na zakup przez gminę Radków od sióstr zakonnych budynku po ich klasztorze w Ścinawce Śr. Zakonnicom władze gminy do końca 2020 r. zapłacą 734 tys. 590 zł. Co będzie dalej? - Rozmawiamy z dwoma podmiotami o współpracy przy uruchomieniu w budynku domu opieki. Chcemy powołać jako gmina spółkę, która będzie naszą własnością podobnie jak RUK, która będzie tam prowadzić działalność. Będzie to podmiot niezależny ze 100% udziałem gminy - ujawnia swoje plany burmistrz Jan Bednarczyk. Już teraz przygotowywany jest projekt techniczny na remont budynku z założeniem stworzenia nawet 28 miejsc dla całodobowej opieki i 25 miejsc dla opieki dziennej. Burmistrz kasę na remont chce pozyskać z programu Opieki Wytchnieniowej i innych programów dotacyjnych na działania związane z pomocą dla seniorów. Przypomnijmy, że dziś wiele osób starszych z miasta i gminy Radków przebywa w domach opieki, a gmina ponosi za to znaczne koszty. Średni koszt pobytu w ośrodku to kwota 3 tys. zł. 70% tej kwoty pokrywa mieszkaniec. Pozostałe rodzina, a jak takiej nie ma to gmina. W skali rocznej obciąża to znacznie budżet gminy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Budynek po zakonie własnością gminy

Trwa remont budynku gospodarczego przy szkole w Ścinawce Dolnej, który zamienia się w szatnie dla osób korzystających z pobliskiego Orlika.

tak jest

Jeszcze dwa tygodnie temu w tym mieszkaniu nie szło żyć, a zostało ono przydzielone 86-letniej kobiecie. Dziś, po naszej interwencji, chlew zamienił
się w przytulny kącik dla starszej osoby.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×