REKLAMA

Jarmark Stołowogórski i grillowanie na armacie

Do grupy odtwórców historycznych i brata Jaromira z Bolkowa trafił puchar i tytuł Mistrza Gminy Radków w Grillowaniu 2017

Impreza odbyła się podczas Jarmarku Stołowogórskiego (20 sierpnia).

Jarmark Stołowogórski, organizowany od kilku lat przez Gminę Radków i Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Radkowie, po raz pierwszy wzbogacony został o Mistrzostwa Gminy Radków w Grillowaniu. Uczestników nie było wielu – niestety, tylko dwóch, ale – jak mawiają: Nie ilość, tylko jakość się liczy.

- Karkówka w marynacie z czerwonego wina, z czosnkiem, miodem, ziołami. Do tego była sałatka z winegretem, z prażonymi ziarnami słonecznika i dyni, grillowane warzywa posypane solą sezamową, sos czosnkowy ze świeżą miętą – mówiła Marta Fryta z „Twierdzy Kłodzko. - A na drugie danie: rukola w winegrecie malinowym z pomidorkami koktajlowymi oraz krewetki w marynacie cytrynowo-czosnkowej.

Odtwórcy historyczni do tematu podeszli zdecydowanie prościej; przygotowali karkówkę w marynacie z gorczycy i podali ją na podpłomyku, do tego grillowany ser oraz papryki. Wszystko upieczone na prawdziwym drewnie.

To danie bardziej trafiło w gust szacownego jury, które tworzyli Janina Górnicka i Adam Kozanecki – uczestnicy jednej z edycji programu „MasterChef”.

- Karkówka miękka… Przygotować taką to jest sztuka –mówiła p. Janina. - Oczywiście, im dłużej w marynacie, tym lepiej.

Co potrzeba, by przygotować dobrą potrawę z grilla? - Serca i pasji – mówił p. Adam. A czas? - To zależy od grubości mięsa – odpowiadał.

Zwycięzcy otrzymali puchar, który wręczył burmistrz Jan Bednarczyk, oraz tytuł Mistrza Gminy Radków w Grillowaniu. Członkowie jury też grillowali nad zalewem w Radkowie, po czym każdy mógł spróbować filetu z kurczaka podanego z wyśmienitą sałatką.

Cała impreza odbywała się w niczym wiosce średniowiecznej, w której nie brakowało ówczesnego rzemiosła, jak i pokazów militariów, w tym pokazów wystrzału z armaty.

UMiG Radków

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Jarmark Stołowogórski i grillowanie na armacie

Wiemy, co powstanie w budynku byłego browaru w Radkowie.

Chce przejąć budynek nie patrząc na wydział Ksiąg Wieczystych! Czy przestanie on istnieć?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×