REKLAMA

Ruszył projekt "Ocalamy"

foto: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Wojewoda Dolnośląski oraz Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu zainicjowali projekt „Ocalamy”.

Jego celem jest odnalezienie oraz oznakowanie specjalnym znakiem graficznym grobów osób czynnie zaangażowanych w walkę o niepodległość i jej utrzymanie w latach 1918-1921 (Legionistów, Powstańców Śląskich i Wielkopolskich, Orląt Lwowskich, uczestników wojny polsko-bolszewickiej). Groby te zgodnie z ustawą z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych powinny zostać objęte zakazem likwidacji.
Starostwo Powiatowe prosi o wsparcie realizacji tego projektu wszystkich mieszkańców powiatu kłodzkiego. Być może na cmentarzu w Państwa miejscowości spoczywają osoby, które przybyły na ziemię kłodzką z innymi osadnikami po II wojnie światowej, ale wcześniej były uczestnikami ważnych historycznych wydarzeń i bohaterami walk o niepodległość.
Informacje można przekazywać bezpośrednio do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Powstańców Warszawy 1, 50-153 pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres e-mail: ocalamy@duw.pl lub do Starostwa Powiatowego w Kłodzku, ul. Okrzei 1,
57-300 Kłodzko, pocztą tradycyjną, telefonicznie (tel. 74 8657527) lub pocztą elektroniczną e-mail: l.ponikowska@powiat.klodzko.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ruszył projekt "Ocalamy"

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×