REKLAMA

Nowa Ruda. Kantorskiemu się upiekło

Do zamiany zwłok, które były w trumnach doszło przypadkowo, przez pomyłkę.

Gdy trumna została wprowadzona do kościoła, bliscy zmarłej chcąc się z nią pożegnać poprosili o jej otwarcie. Gdy to się stało, okazało się, że w trumnie leżała kobieta, ale nie ta, która miała zostać pochowana.

Nowa Ruda. Rodzina zmarłej nie złożyła wniosku o ściganie i ukaranie pracowników zakładu pogrzebowego, którzy zamienili w trumnie zwłoki. Do zamiany ciał doszło w połowie lutego. Wtedy też rodzina przeżyła podwójny dramat. Gdy trumna została wprowadzona do kościoła, bliscy zmarłej chcąc się z nią pożegnać poprosili o jej otwarcie. Gdy to się stało, okazało się, że w trumnie leżała kobieta, ale nie ta, która miała zostać pochowana. Sprawa została zgłoszona na policję i do prokuratury, która wszczęła śledztwo. W toku czynności ustalono, że do zamiany doszło w zakładzie pogrzebowym, gdzie w chłodni ujawniono zwłoki kobiety, której pogrzeb miał się odbyć w danym dniu. Śledztwo zaś umorzono już w marcu, wobec braku znamion czynu zabronionego.

Pomyłkę odkryto przed pogrzebem

 - Do zamiany zwłok, które były w trumnach doszło przypadkowo, przez pomyłkę. Jeden ze świadków zeznał, że wszystko zostało zauważone, a pomyłkę szybko naprawiono. Rodzina zmarłej nie składała wniosku o ściganie i ukaranie pracowników zakładu pogrzebowego za tę pomyłkę. Bliscy zmarłej zostali przeproszeni, a pogrzeb odbył się normalnie. Pomyłkę odkryto przed faktycznym pogrzebem i złożeniem ciała w grobie – wyjaśnia Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury.

 

Czytaj także:

<<Zwłoki leżały w kabinie tira kilka dni. Ciało kierowcy na polecenie prokuratury zabezpieczono>>

<<Podobnie jak przed rokiem, jesienią rośnie liczba zachorowań na koronawirusa. Czy to oznacza, że rząd znów zamknie cmentarze 1 listopada?>>

<<Zamek w Ratnie Dolnym wraz parkiem zmieni właściciela. O zabytek walczyło trzech oferentów. Kim jest nowy właściciel?>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Nowa Ruda. Kantorskiemu się upiekło

Obrazek użytkownika SławuśNeuman
  • SławuśNeuman
  • 29-10-2021

Zapisał się do PO ?

Fot. MOK Nowa Ruda

Każdy może przyjść i zrobić świąteczną sesję zdjęciową, odwiedzić kolorowy ogródek, zasiąść w fotelu czy poszukać kota, który przyszedł odwiedzić domek.

Fot. polska-org.pl

Dzięki podpisanej umowie możliwe będzie również zatrudnienienie więźniów odbywających karę pozbawienia wolności w Kłodzku.

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w poniedziałek, 6 grudnia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×